Krwawy Węzeł

- Kategoria:
- powieść historyczna
- Tytuł oryginału:
- Nudo De Sangre
- Wydawnictwo:
- Albatros
- Data wydania:
- 2012-04-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2012-04-01
- Liczba stron:
- 528
- Czas czytania
- 8 godz. 48 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 978-83-7659-503-0
- Tłumacz:
- Teresa Gruszecka-Loiselet
- Tagi:
- Inkowie Hiszpania konkwista XVI wiek XVIII wiek
Połowa XVIII wieku. Inżynier Sebastian de Fonseca i wywodząca się z królewskiego rodu Inków, Metyska Umina, zostają uwikłani w serię morderstw, które zdają się mieć związek z wydarzeniami sprzed dwustu lat. Badając sprawę, Sebastian, który początkowo podejrzewał o udział w zbrodni właśnie Uminę, odkrywa, że trop wiedzie dalej – aż do Peru. Piękna Metyska sama jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie – czyha na nią ród Fonseków, który wieki temu zagarnął należną jej z urodzenia księgę. Zawarto w niej nie tylko dzieje walczących o przetrwanie Indian, ale również informacje na temat Vilcabamby – zaginionej stolicy Inków. Teraz, gdy Umina odzyskała wreszcie swe dziedzictwo, ma przeciwko sobie potężną familię, która nie zawaha się przed niczym, by odzyskać bezcenną kronikę.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 58
- 51
- 32
- 4
- 4
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Przygody hiszpańskiego inżyniera i Metyski, których połączyło wspólne dążenie do odnalezienia skarbu Inków i... wspólny wróg. Książka zdecydowanie zasługuje na miano przygodowej, a ponadto zaciekawia historią podboju Peru przez hiszpańskich konkwistadorów. Skłania do refleksji, czy podbój obu Ameryk, w tym opiewany w książkach olbrzymi sukces Krzysztofa Kolumba, który zapoczątkował nową epokę w historii świata, są tak naprawdę powodem do dumy. Duży plus dla autora za mocne osadzenie w realiach historycznych i za końcową informację wyjaśniającą, które postacie pojawiające się w powieści są autentyczne.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ciężko się od niej oderwać. Rozdziały są krótkie, co podstępnie skłania do przeczytania kolejnego rozdziału i jeszcze następnego, i jeszcze... bo to w końcu tylko 3-5 kartek ;) i nie wiedzieć kiedy godziny mijają :)
Okładka książki była niezachęcająca, tak samo tytuł, który brzmiał jak tani kryminał. Kupiłam ją ze względu na cenę (7 zł?). Doskonały przykład na to, że nie powinno się oceniać książki po okładce :)
i na koniec - tytuł odnosi się do pisma węzełkowego, którego używali Inkowie
Przygody hiszpańskiego inżyniera i Metyski, których połączyło wspólne dążenie do odnalezienia skarbu Inków i... wspólny wróg. Książka zdecydowanie zasługuje na miano przygodowej, a ponadto zaciekawia historią podboju Peru przez hiszpańskich konkwistadorów. Skłania do refleksji, czy podbój obu Ameryk, w tym opiewany w książkach olbrzymi sukces Krzysztofa Kolumba, który...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toMuszę przyznać, że początkowo zwątpiłam w treść i miałam książkę odłożyć.
Do 80 strony wiało nudą, teoretycznie coś się działo, zginęły dwie postacie, główny bohater został skazany na przymusowy wyjazd z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie i dowiedział się, że jego rodzina jest strażnikiem potężnej tajemnicy królewskiej rodziny Inków.
Ale po 80 stronie jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, akcja się rozkręca. I przyznaję z entuzjazmem, że wciąga do samego końca więc gorąco ją polecam.
O czym? Już mówię, w telegraficznym skrócie to jest to luźna wariacja na temat legendarnego skarbu Inków, który od setek lat znajduje się w zaginionej stolicy inkaskiego imperium- Vilcabambie.
Główni bohaterowie, wspomniany wcześniej Sebastian de Fonseca na statku płynącym do Peru (został skazany na wygnanie za pojedynkowanie się z markizem Montillą, człowiekiem którego szczerze nienawidzi i vice versa) poznaję Uminę- Metyskę tzn. potomka rasy białej i indiańskiej oraz jej opiekuna, ochroniarza Quatu- niemego Indianina, okaleczonego przez bezwzględnego Carvajala poprzez ucięcie języka.
W wyniku sprzyjających okoliczności Sebastian nie zostaje na Wyspach Kanaryjskich tylko z Uminą i Quatu przybywa do Peru.
Młody Fonseca jest w posiadaniu Kroniki, dokumentu spisanego przed dwustu laty przez Diega de Acuna, powierzoną rodzinie Sebastiana. Dzięki informacjom zawartych w księdze mogą odnaleźć zaginioną stolicę Inków, a także dowiedzieć się kto jest spadkobiercą spuścizny tego legendarnego rodu.
Niestety po złoto Inków ręce wyciąga także chciwy i bezwzględny Carvajal, oprawca Quatu a jak się okazuje również były narzeczony i morderca brata Uminy. Carvajalowi pomaga wróg Sebastiana de Fonseki- markiz Montilla.
W moje ręce nigdy wcześniej nie wpadła książka o podobnej tematyce. Postacie tu występujące czyli np władcy inkascy, których imion ze względu na złożoność nie jestem w stanie teraz wymienić są autentyczni.
Powiem nawet, że ich historia napawa mnie odrazą do Hiszpan, którzy co prawda skolonizowali Amerykę Południową ale z mieszkańcami tamtejszych ziem obeszli się niezwykle brutalnie. Oprócz masowych egzekucji dodać do tego kosza niesprawiedliwości można również konfiskatę ich majątków a dla samych Indian największą krzywdą było zagrabienie ich ziem, które uprawiali z dziada pradziada i stanowiło to ich jedyne źródło utrzymania.
Co do stolicy Inków - Vilcabamby, sam autor mówi, że nie została dotąd odnaleziona. Wyprawy mające na celu potwierdzenie jej istnienie a co ważniejsze położenia kończyły się dotąd fiaskiem.
Nie ma także żadnej możliwości odczytania pisma węzełkowego Inków- kipu.
Do dziś jest to enigmatyczna zagadka i choć intensywnie trwają badania nad kluczem do odczytania, niestety i te próby spełzają na niczym.
Muszę przyznać, że początkowo zwątpiłam w treść i miałam książkę odłożyć.
więcej Pokaż mimo toDo 80 strony wiało nudą, teoretycznie coś się działo, zginęły dwie postacie, główny bohater został skazany na przymusowy wyjazd z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie i dowiedział się, że jego rodzina jest strażnikiem potężnej tajemnicy królewskiej rodziny Inków.
Ale po 80 stronie jak za sprawą...
Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XVIII wieku najpierw w Hiszpanii, a później główny bohater Sebastian de Fonseca przenosi się do Peru. Wraz z jego niesamowitymi przygodami, perypetiami, rozwija się romans między nim a piękną Metyską Uminą. Oboje próbują zlokalizować, gdzie znajdowało się słynne inkaskie miasto Vilcabamba. Usiłują także rozwikłać nieodgadnioną do dziś tajemnicę pisma węzełkowego.
Właśnie niezwykłe tło historyczne sprawia, że powieść zyskuje na atrakcyjności i czyta się ją bardzo szybko.
Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XVIII wieku najpierw w Hiszpanii, a później główny bohater Sebastian de Fonseca przenosi się do Peru. Wraz z jego niesamowitymi przygodami, perypetiami, rozwija się romans między nim a piękną Metyską Uminą. Oboje próbują zlokalizować, gdzie znajdowało się słynne inkaskie miasto Vilcabamba. Usiłują także rozwikłać nieodgadnioną do...
więcej Pokaż mimo toRecenzja:
http://lavitaaltera.blogspot.com/2013/02/krwawy-weze.html
Recenzja:
Pokaż mimo tohttp://lavitaaltera.blogspot.com/2013/02/krwawy-weze.html
Jest to książka przygodowa dla starszej młodzieży, aby rozbudzić wyobraźnię, poznać kultowe elementy kultury Inków.Przypomniały mi się młode lata...ech!
Jest to książka przygodowa dla starszej młodzieży, aby rozbudzić wyobraźnię, poznać kultowe elementy kultury Inków.Przypomniały mi się młode lata...ech!
Pokaż mimo to