Miesiące 1978-79

publicystyka literacka, eseje
II obieg
1981-01-01
1981-01-01

To jest książka, która warto przeczytać. Napisana lekko chaotycznie, przez co sprawia wrażenie autentyczne. Zapis miesięcy tuż przed wybuchem solidarnościowego zrywu. Zaskakująco aktualne wciąż przemyślenia autora. Wielu epizodów nikt nie pamięta. Czytałem w pierwszym wydaniu IL z 1981 roku, mam nadzieję, że kolejne wydania zostały szczegółowo opracowane, bo jak z każdym pamiętnikiem potrzeba jest masy przypisów żeby się zorientować kto jest kim i co znaczyło to czy tamto zdarzenie przed ponad czterdziestu laty.

• Literatura polska do 1990
  • Z polecenia