Plaga cieni

W.A.B.
2012-05-16
2012-05-16
Rafał Lisowski
las trolle walka ze złem Baśniobór przygoda

Kocham tą serię ❤️❤️❤️ polecam z całego serca

Kocham tą serię ❤️❤️❤️ polecam z całego serca

Kendra zostaje zaproszona na zlot Rycerzy Świtu, a później bierze udział w zdobywaniu kolejnego artefaktu. W Basnioborze źle się dzieje. Wśród magicznych stworzeń panuje zaraza. Dzieci znowu muszą walczyć ze złem.
Kolejny tom cyklu z zwrotną akcją. Książka wciąga, trudno się oderwać.
Polecam tym, którzy chcą pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko 😀

Kolejny tom cyklu z zwrotną akcją. Książka wciąga, trudno się oderwać.
Polecam tym, którzy chcą pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko 😀

Za mną kolejne przygody Kendry i Setha. Tym razem Baśniobór atakuje dziwna zaraza. Magiczne istoty i nie tylko stają się mrocznymi cieniami. Rodzeństwo znowu musi uratować magiczny rezerwat. Tym razem dziewczynka i chłopiec otrzymują niespodziewaną pomoc. Osoba, która udzieli im wsparcia, jest mega charyzmatyczna, dlatego szybko ją polubiłam i żałuję, że nie było jej we wcześniejszych częściach. Nie zdradzam imienia celowo, bo nie chcę psuć Wam niespodzianki, a uwierzcie mi, niespodzianka będzie i to duża.

Liczyłam na troszkę inne zakończenie. Przy tym trochę zrobiło mi się smutno. Będzie mi brakować jednej z postaci, którą niestety musieliśmy pożegnać w “Pladze Cieni”. W ogóle ta część jest mroczniejsza. W poprzedniej nie było, że tak powiem, aż takiego rozlewu krwi. Ciekawe czy z każdą częścią będzie więcej niebezpieczeństw. Może saga dorasta wraz z czytelnikiem. Jestem ciekawa tego, co będzie dalej.

Szkoda, że prawie nikt nie docenia czynów Setha. Nikt się nim nie zachwyca tak jak Kendrą, a chłopak naprawdę robi dużo dla Baśnioboru oraz swoich najbliższych. W poprzedniej części, jak i w tej odwalił kawał dobrej roboty, a obyło się to bez większego echa. Mam nadzieję, że w kolej części usłyszy słowa podziękowania. Aby to sprawdzić, już zabieram się za “Tajemnice smoczego azylu”.

W tej bajce co 5 minut jest nowa bomba. Dziadki jak zawsze nic nie wiedzą, co się dzieje i dlaczego. Fajna bajka, choć nadmiar wrażeń u postaci, by już dawno doprowadził je do załamania nerwowego.

bardzo ciekawe watki poruszone w ksiazce, polecam do zastanowienia sie przez chwile w trakcie lub po przeczytaniu, co autor chcial przekazac miedzy wierszami.

Baśniobór atakuje pewnego rodzaju plaga, zaraza. Jakaś dziwna, mroczna i tajemnicza siła zmienia wszystkie istoty magiczne w istoty cienia, pełne zła i mroku. Rezerwatowi i jego mieszkańcom grozi niebezpieczeństwo. Seth i Kendra wraz z opiekunami rezerwatu - swoimi dziadkami i ich przyjaciółmi próbują odkryć źródło plagi. Komu zależy, by Baśniobór upadł? Jaka tajemnicza siła przemienia wszystkie magiczne stworzenia?

Co tu dużo mówić? Przecudowna, pełna przygód, magii, fantastycznych stworzeń. Jestem oczarowana i zachwycona. W tym tomie dzieje się jeszcze więcej niż w poprzednich. Mam też takie wrażenie i poczucie, że ta część jest taka bardziej dojrzała. Bohaterowie stają przed trudnymi wyborami, czeka ich wiele trudnych momentów, decyzji. A ktoś próbuje nieustannie otworzyć więzienie, w którym przebywają okrutne demony. Zdobycie artefaktów i uwolnienie demonów wiąże się z zagładą świata. Komu można ufać, a komu nie? Wspaniała! Uwielbiam, zachwycam się i sięgam po kolejną część 🥰🤩

Bardzo dobra seria, ale zdecydowanie bawiłabym się lepiej, gdybym poznała ją 20 lat temu ;)

Część jeszcze lepsza niż poprzednie.
W końcu pozwolono aby Seth się wykazał, co jest bardzo na plus. To świetna, pełna humoru postać, która zasługuje na rozwinięcie.
Również wątek bardzo ciekawy, dobre zwroty akcji. Polecam 🧡

Część jeszcze lepsza niż poprzednie.
Również wątek bardzo ciekawy, dobre zwroty akcji. Polecam 🧡

Kolejne przygody rodzeństwa tym razem przenoszą się częściowo poza Baśniobór. Dużo zwrotów akcji, zaskoczeń. Klasyczna walka dobra ze złem przybiera na sile. Polecam.

Super opisy postaci wciągnęłam się od razu kocham tego autora. Nie mogłam uwierzyć w to co się działo w baśniobór.
To jak na razie najlepsza książka z serii. Jest tu na pewno mrocznie ale koniec końców ta zaraza mija.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Video

Video