Lata pozłacane, lata szare. Wybór felietonów z lat 1945-1987

Znak
kisiel publicytsyka społeczeństwo Polska kraj świat polityka
publicystyka literacka, eseje
kisiel publicytsyka społeczeństwo Polska kraj świat polityka

Jako, że to drugi zbiór felietonów Kisiela, czyli Stefana Kisielewskiego, po który sięgnąłem po latach, nie będzie wiele "ode mnie"...
Zamiast tzw. recenzji. Taką oto perełkę znalazłem w zbiorze "Lata pozłacane, lata szare". Przytaczam fragmenty, bo opowieść dość długa:
„W owym czasie powodziło jej się coraz gorzej. Znajomi odwracali się od niej, twierdząc uporczywie,...

Stefan Kisielewski - "Kisiel" był, obok "Kibica" (Urbana), "Hamiltona" (Słojewskiego), "Bywalca" (Passenta) oraz KTT (Toeplitza), najpopularniejszym felietonistą PRL. Pełnili oni role „gwizdków bezpieczeństwa” reżimu, podobnie jak kabarety studenckie czy „Koń” i „Owca” Dobrowolskiego. Czyli pompatycznie mówiąc „podtrzymywały ducha narodu”.
Do ...

• Na półce
  • Esej
  • PP
  • 2009 Nabytki
  • Eseje, Felietony, wywiady, rozprawy
  • JAQp
  • Myśl, głupcze

Stefan Kisielewski Lata pozłacane, lata szare. Wybór felietonów z lat 1945-1987 Zobacz więcej