Pułapka w Palermo

Amber
1991-01-01
1991-01-01
Jan Zakrzewski, Ewa Krasnodębska
IIww Palermo alianci komandosi akcja wojenna

Przeczytałam z ciekawością choć odbiega autor od swojego schematu jakim posługuje się pisząc cykl Swoich powieści.

Literatura tego typu chyba jednak się starzeje, oczywiście przeczytać się da, momentami wciąga ale jednak czegoś brakuje. Myślę, że dla czytelników którzy lubią klimat II wojny światowej jest to pozycja do polecenia dla pozostałych raczej nie.

Swego czasu mój ulubiony autor. Nawet teraz z chęcią to przeczytam.

Swego czasu mój ulubiony autor. Nawet teraz z chęcią to przeczytam.

Ciekawa powieść szpiegowska o II wojnie światowej. Z dobrze prowadzoną i fajnymi bohaterami.

Książka opowiada o amerykańskich komandosach, wysłanych na Sycylię,by tam z pomocą mafii zniszczyć niemiecki okręt z zaopatrzeniem.

Akcja toczy się wartko i szybko. Obfituje w wiele fajnych scen. Nie nudziłem się, mimo iż nie jestem jakimiś wielkim pasjonatem II wojny światowej. Książkę czytało mi się bardzo dobrze

Styl autora również nie zawodzi, poszczególne akcje są opisane bardzo dobrze, dialogi są błyskotliwe.

Po prostu porządnie napisana powieść szpiegowska. Pasjonaci II wojny światowej będą się przy niej dobrze bawić. Ludzie, których taka tematyka "ni ziębi ni grzeje" i którzy wolą jak ja tematykę zimnej wojny, lub współczesną w sumie też nie pożałują. Bo jest to książka po prostu dobra.

Trochę odstaje od schematu, jaki stosuje Colin Forbes we wszystkich niemal powieściach - na tyle, że czyta się z przyjemnością. Wartka akcja to niewątpliwy plus powieści. Typowy produkt rozrywkowy, ale przyzwoitej jakości. Idealna powieść na urlop, gdy nie dopisuje pogoda.

Wojenna przygoda w stylu "Komandosów z Nawarony". Pozytyw.

Wojenna przygoda w stylu "Komandosów z Nawarony". Pozytyw.

Przeczytałem tak jak wszystkie książki tego autora błyskawicznie, nie było czasu na nudę.

• Sensacja
  • Kryminał