Bauhaus

Okładka książki Bauhaus Gillian Naylor
Okładka książki Bauhaus
Gillian Naylor Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe Seria: Style, Kierunki, Tendencje sztuka
sztuka
Style, Kierunki, Tendencje
Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
1977-01-01
1977-01-01
Ewa M. Biegańska
architektura wzornictwo przemysłowe

Dobrze i przejrzyście napisana historia Bauhausu. Bez wdawania się w zbędne, zawiłe szczegóły - co może być jej plusem, jak i minusem. Dla mocniej zainteresowanych tematem z pewnością będzie to za mało, jednak dla przeciętnego czytelnika wystarczająca. Ogólnie - dobra książka popularnonaukowa.

Dobra książka, o ciekawym okresie w sztuce. Pomocna przy referacie :D

Dobra książka, o ciekawym okresie w sztuce. Pomocna przy referacie :D

Jedna z niewielu na rynku przetłumaczonych na język polski monografii o Bauhausie, więc właściwie nie powinnam narzekać. Jednak, jak dla mnie zawiła i niejasna sama historia powstania Bauhausu i słabo podkreślone cechy stylowe szkoły. Bo, czy Gropius, tego chciał, czy nie, Bauhaus stał się jednolitym, bardzo konsekwentnym stylem.
Osobiście będę szukała bardziej wyczerpującej i jaśniejszej monografii na temat Bauhausu. Jeśli ktoś takową zna, najlepiej w języku polskim, opcjonalnie angielskim, proszę o kontakt :)

Osobiście będę szukała bardziej...

• Sztuka
  • Architektura i urbanistyka