Ucieczka do życia

Oficyna Wydawnicza MULTICO
Chiny Daleki Wschód XX wiek zbrodnie japońskie Mandżuria
powieść historyczna
Chiny Daleki Wschód XX wiek zbrodnie japońskie Mandżuria

Temat tej książki to jedna z kart historii , o której nie miałam pojęcia. Japońskie obozy doświadczalne w Chinach. Okrutna zbrodnia na ludności chińskiej. Ucieczka, na której się skupia powieść, jest wymyślona. Realia, jak wskazuje przedmowa, są prawdziwe dla tamtych czasów. Jednym zdaniem - doktor Mengele nie był jedyny w XX wieku.

• Chiny
  • Japonia
  • Dokument, biografia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ucieczka do życia