Kobiety z miasta Salta

Okładka książki Kobiety z miasta Salta
Elsa Drucaroff Wydawnictwo: DodoEditor Seria: Swoimi ścieżkami powieść historyczna
powieść historyczna
2011-11-21
9788362972012
Marta Szafrańska-Brandt

więcej Więcej

Opowieść odbiegająca treścią od tych , które lubię najbardziej ale było w niej coś przyciągającego i ciekawego co sprawiało, że chciałam dowiedzieć się co dalej wydarzy się z bohaterami . Oczywiście kobiety bohaterki godne podziwu ale jak się siedzi samej w dużym domu i nie ma nic do roboty to nic dziwnego, że akurat tym się zajęły skoro mają więcej siły
i energii :)

Bardzo ciekawa opowieść w południowoamerykańskim klimacie. Są gauchos i mamitas, szpiegostwo kwitnie na wielką skalę, jest niedobry ksiądz i zbłąkane owieczki, mezalians wisi w powietrzu, a wszystko to podlane historycznym sosem i pobrzmiewające arystokratyczną manierą. I to było dobre. Dziękuję za polecenie, polecam dalej.

fajnie się czyta, polecam na wieczorne nudy

Cytaty:
1."Jakie to pokręcone, zmęczyć się światem. Ale tak się może zdarzyć. Świat męczy".
2. "Żadne zmiany nie przychodzą nagle".
3. "Gdyby wreszcie można było przestać myśleć, gdyby wreszcie skończył się ten straszny czas".

Książka wciągająca. Czytało się ją lekko i przyjemnie. Pozycję tą poleciłabym każdemu, kto szuka historii miłosnej z odrobiną akcji.

Kobiety od zawsze aktywnie uczestniczyły w tworzeniu Historii, angażowały się w działalność konspiracyjną, brały udział w walkach zbrojnych - w tym w latynoamerykańskich wojnach o niepodległość. Jednak w społeczeństwach na wskroś patriarchalnych, do jakich należy na przykład Argentyna, w historycznych relacjach ich rola do niedawna nie była eksponowana, często wręcz ją...

recenzja: http://www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=1139

Czeka w kolejce.