Zbig. Człowiek, który podminował Kreml

Agora
literatura piękna literatura polska
literatura piękna
literatura piękna literatura polska

Zbigniew Brzeziński to niewątpliwie postać warta niejednej książki, bo był jednym z najbardziej wpływowych Polaków w historii naszego kraju, kreując politykę amerykańskiego supermocarstwa względem ZSRS i bloku sowieckiego. W tej pozycji można więc zrozumieć czemu o Brzezińskim się mówiło i mówi nadal tak dużo.

Po kilku wzmiankach na lekcjach historii, podczas rozmów ze znajomymi czy w materiałach telewizji informacyjnych, zechciałem poznać tego człowieka bliżej.
Postać fascynująca! Duma mnie rozpierała, kiedy z kartek książki dowiadywałem się, jak Polak zdobywał pozycję w bezwzględnym świecie amerykańskiej polityki, współtworzył strategię działania najważniejszego kraju świata i...

Nie jest to książka roku, ale jeśli ktoś interesuje się geopolityką powinien przeczytać z powodu kilku ciekawych cytatów. Ogólnie książka przeciętna.

Rzetelna, ciekawa biografia. Autor jest życzliwy Brzezińskiemu, ale bez czołobitności - nie boi się poruszać tematów dla jego bohatera trudnych, przede wszystkim kwestii Iranu i radykalnego Islamu na Bliskim Wschodzie. Zainteresowanym geopolityką i najnowszą historią "Zbiga" nie trzeba polecać, pozostali dzięki niej mogą łatwo zrozumieć czemu Brzeziński "wielkim Polakiem...

Warto! Z. Brzeziński był piekielnie inteligentnym człowiekiem. Szkoda, że nie ma go już z nami.

Rzetelna, kompleksowa i prezentująca niuanse polityki amerykańskiej ostatniego trzydziestolecia XX wieku. Opracowanie przybliża nam sylwetkę tej szarej eminencji, która w odróżnieniu do bodaj pięciu prezydentów trwale i długo sterowała polityką wobec państw za żelazną kurtyną. Brzezinski gorąco lobbował za amerykańskim wsparciem Polski, no i jak wytrawny gracz doradza...

Jak dla mnie książka bardzo inspirująca. Czytając nie odniosłam wrażenia, iż jest to nudna biografia od narodzin aż po dzień dzisiejszy. Wręcz przeciwnie! Ryzykuje stwierdzenie, że jest to książka o najnowszej historii politycznej świata z doskonale wplecionymi elementami biografii Zbigniewa Brzezińskiego.

Recenzja u mnie na blogu - Rick's Cafe!

Bardzo dobra biografia. Osoby interesujące się historią XX wieku znajdą tu wiele dla siebie.

Na prawdę dobra książka.

• 2012