Alfabet amerykański

Andrzej Lubowski Wydawnictwo: Agora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agora
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2015-10-02

Autor stworzył swój własny alfabet o USA i jego znakach rozpoznawczych. Fajne czytadło na weekend.

Zbiór krótko zarysowanych tematów, które według autora są najbardziej charakterystyczne dla USA. Od A, jak Apple poprzez D, jak Dolina Krzemowa aż po W, jak Wall Street czy Wojna z terroryzmem.

Kocham Stany Zjednoczone. Od kiedy wróciłem z wycieczki po tym kraju, wciągam wszystkie książki poświęcone Ameryce. Przyznam, że "Alfabet" Andrzeja Lubowskiego zaskoczył mnie ogromną ilością informacji o USA, o których nie miałem pojęcia! Zdecydowanie warta polecenia dla każdego zainteresowanego Stanami!

Stany Zjednoczone są jednym z tych krajów, na temat którego prawie każdy ma wyrazistą opinię. Albo się je kocha, albo nienawidzi. Trudno tu o ambiwalentność. Andrzej Lubowski (ekonomista, manager, publicysta, wieloletni mieszkaniec USA) dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat różnych zagdanień związanych z Ameryką począwszy od podejścia do kwestii aborcji, poprzez...

„Alfabet amerykański” to nieco zwodniczy tytuł. Owszem, znajdziemy tu wiele faktów, ciekawostek, nowinek, anegdotek czy wreszcie przekonań własnych autora, ale zamknąć charakterystykę Stanów Zjednoczonych w niecałych trzystu stronach tekstu to raczej niewykonalne. Stąd w domyśle trzeba założyć, że jest to rodzaj osobistego alfabetu Andrzeja Lubowskiego, szerszej...

Książka jest zbiorem haseł opisujących historię i współczesność Stanów Zjednoczonych. Autor spędził w Ameryce kilkadziesiąt lat, pracując na różnych ważnych stanowiskach, niewątpliwie zna się na rzeczy. Niemniej dostaliśmy subiektywny wybór haseł, wyglądający na zbiór artykułów pisanych do popularnej gazety. Tematyka od Sasa do Lasa, od sztuki poprzez sport, historię,...

Dyskusje

• USA
  • E-book
  • Literatura faktu
  • 2018
  • Chciałabym
  • 52 książki (2016)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Alfabet amerykański