Kamień u szyi

1992-01-01
Krzysztof Tur
Rosja humor satyra felieton

więcej Więcej

Zabawne, krótkie teksty pisane przez rosyjskiego felietonistę Arkadiusza Awerczenkę (1881-1925) , ulubieńca czytelników pisma "Satiricon". Powstawały w przedrewolucyjnych czasach i przedstawiały w krzywym zwierciadle wszystkie przywary i słabostki Rosjan tamtej schyłkowej epoki.
Humoreski są dowcipne, plastyczne w opisie, ale nie złośliwe, raczej pobłażliwe i wyrozumiałe...

• Europa Wschodnia
  • Mam
  • Humor
  • Śmiech to zdrowie

Dodaj cytat z książki Kamień u szyi