Puls

Julian Barnes Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzowie Prozy literatura piękna
Data 1. wydania:
opowiadania życie proza brytyjska

Oficjalne recenzje i

A życie pulsuje...

[ 6 ] Link do recenzji

Gratka dla czytelników, którzy wolą krótsze formy prozatorskie,i chcieliby sprawdzić, czy autor sprawdza się także w konwencji opowiadań. kilka z niniejszych opowiadań traktuje o blaskach i cieniach życia małżeńskiego, zwłaszcza w stadłach z wieloletnim stażem.
Pragmatyczne traktowanie miłości we "wschodnim wietrze", kilka odsłon z życia tych samych bohaterów- U Phila i...

Znakomity zbiór opowiadań (ach, jak ja lubię opowiadania! jak dobrze, że ktokolwiek je jeszcze wydaje!).
Spokojna proza, a pod powierzchnią aż wrze. Cenię taką prozę.
Bardzo zapadł mi w pamięć pierwszy tekst - "Wschodni wiatr".

1928

160/2013

Charakterystyczna narracja, która najbardziej rzucała się w oczy w pierwszym opowiadaniu - sucha, surowa, beznamiętna, pozbawiona nacechowania uczuciowego, bez ikry - to zdaje się być minusem. Nie sposób wczuć się w losy bohaterów, gdy oni sami wydają się przechodzić obok swoich emocji bez przeżywania ich. W moim subiektywnym odczuciu uważam, że komentarze narratora są...

Niektóre opowiadania wyjątkowo frapujące i przejmujące, inne zabawne w typowo brytyjski sposób. Warto, szczególnie dla miłośników opowiadań.

Książka jest okey, opowiadania niczego sobie, ale szału też nie ma. Oczywiście rozumiejąc przesłanie każdego z opowiadań, mogę stwierdzić, że to dobra książka

Bardzo nierówny zbiór opowiadań, ale dla tych kilku perełek warto po niego sięgnąć.

Książkę czytało mi się dobrze jednak nie jest to typ, który przypadł mi do gustu. Składa się na nią kilkanaście opowiadań bez jasno przedstawionego zakończenia. Opowiadania te skłaniają do przemyśleń. Fajne jest to, że niektóre sytuacje można odnieść do własnych przeżyć.

Wyśmienite, bardzo wysmakowane opowiadania z odrobiną ironii, która sprawia, że trudne tematy stają się bardziej do przyjęcia. Eleganckie.

Julian Barnes po raz kolejny pokazał mi swój cudowny, wrażliwy świat.

Dyskusje

• 2013