rozwińzwiń

Warszawa w powstaniu styczniowym

Okładka książki Warszawa w powstaniu styczniowym Stefan Kieniewicz
Okładka książki Warszawa w powstaniu styczniowym
Stefan Kieniewicz Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Biblioteka Wiedzy Historycznej historia
239 str. 3 godz. 59 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Biblioteka Wiedzy Historycznej
Wydawnictwo:
Wiedza Powszechna
Data wydania:
1983-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1954-01-01
Liczba stron:
239
Czas czytania
3 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
8321403034
Tagi:
historia XIX w powstanie styczniowe 1863-64 w Warszawie sytuacja Polski w czasie powstania
Średnia ocen

5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Korespondencja. Stefan Kieniewicz - Henryk Wereszycki 1947-1990 Stefan Kieniewicz, Elżbieta Orman, Henryk Wereszycki
Ocena 0,0
Korespondencja... Stefan Kieniewicz, ...
Okładka książki Mówią wieki. Antologia tekstów 1958–2007 Władysław Bartoszewski, Jan Baszkiewicz, Marian Biskup, Maria Bogucka, Jerzy Dowiat, Aleksander Gieysztor, Jerzy Głosik, Stefan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Michał Kopczyński, Stefan Maria Kuczyński, Tadeusz Łepkowski, Paweł Machcewicz, Antoni Mączak, Marian Małowist, Stefan Meller, Andrzej Nadolski, Andrzej Nieuważny, Andrzej Paczkowski, Emanuel Rostworowski, Izabella Rusinowa, Henryk Samsonowicz, Jerzy Skowronek, Paweł Sowiński, Jacek Staszewski, Jerzy Strzelczyk, Anna Świderkówna, Andrzej Szwarc, Janusz Tazbir, Tadeusz Wasilewski, Marek Węcowski, Ewa Wipszycka, Waldemar Wojnar, Andrzej Wyczański, Andrzej Zahorski, Benedykt Zientara
Ocena 8,0
Mówią wieki. A... Władysław Bartoszew...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
35
11

Na półkach:

Jestem świeżo po lekturze. Na plus na pewno faktografia, opis wielu lokacji w Warszawie, które są związane z powstaniem styczniowym oraz przystępny język narracji.

Na minus: kłująca w oczy dialektyka leninowsko-marksistowska i postrzeganie samej irredenty jako starcia klas posiadających z coraz potężniejszym proletariatem. Co kilka stron uwidaczniają się również sympatie autora: "czerwoni" - nieskalani niczym bohaterowie, "biali" - kunktatorzy, którzy sprzeciwiali się walce i liczyli wyłącznie na pomoc państw zachodnich.

Jestem świeżo po lekturze. Na plus na pewno faktografia, opis wielu lokacji w Warszawie, które są związane z powstaniem styczniowym oraz przystępny język narracji.

Na minus: kłująca w oczy dialektyka leninowsko-marksistowska i postrzeganie samej irredenty jako starcia klas posiadających z coraz potężniejszym proletariatem. Co kilka stron uwidaczniają się również sympatie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2070
910

Na półkach: , , ,

Praca powstała w czasach, kiedy o historii mówiło się, zwracając przede wszystkim uwagę na to, jaką rolę w opisywanych wydarzeniach odegrał lud pracujący miast i wsi. Marksizm, a raczej socrealistyczne przykazania są bardzo widoczne w tej książce. Wziąwszy to pod uwagę i traktując różne socrealistyczne stwierdzenia jako konieczne ozdobniki, zabrałam się za lekturę i okazała się ona całkiem satysfakcjonująca. Wiele w niej ciekawych a nieznanych mi wcześniej faktów, przejmująca charakterystyka takich postaci jak Stefan Bobrowski czy Jarosław Dąbrowski, potoczysty wykład i znana erudycja profesora Kieniewicza powodują, że czyta się tą książkę z zaciekawieniem. Zwłaszcza, że temat Warszawy w powstaniu styczniowym nie jest często podejmowany.

Praca powstała w czasach, kiedy o historii mówiło się, zwracając przede wszystkim uwagę na to, jaką rolę w opisywanych wydarzeniach odegrał lud pracujący miast i wsi. Marksizm, a raczej socrealistyczne przykazania są bardzo widoczne w tej książce. Wziąwszy to pod uwagę i traktując różne socrealistyczne stwierdzenia jako konieczne ozdobniki, zabrałam się za lekturę i okazała...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    7
  • Historia
    2
  • Plany biblioteczne
    1
  • Wojskowość powszechna
    1
  • Zabory
    1
  • Historia Polski
    1
  • Komuna
    1
  • Biblioteka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Warszawa w powstaniu styczniowym


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne