Niewiarygodne przygody Marka Piegusa

przygody klasyka literatury dziecięcej
literatura dziecięca
1995
przygody klasyka literatury dziecięcej

Ta książka w swojej narracji zdecydowanie ma coś z języka Gombrowicza i Kafki (jak zresztą niejedna powieść Niziurskiego). Czytało się przyjemnie i z uśmiechem.

Po prostu mistrz! Czytałem wielokrotnie jako dziecko; teraz po latach ubawiłem się jeszcze bardziej podczas czytania.

fajna fajna młodzieżowa, sporo się dzieje.

a z wniosków to wyobrażam sobie, że ta pozycja jest aktualnie już kosmiczna.

to tło wydarzeń czyli głęboki prl już dla mnie jest obcy ale potrafię jeszcze go poczuć a dla TW Mieszka i TW Leona to już zupełna abstrakcja, kosmos, S-F w życiu nie będą potrafili sie tak w to wgryźć.
na szczęście.

Jakoś tak wypadło, że przeczytałem ją drugi raz po wielu latach i to z wielką przyjemnością i uśmiechem. I mogę tylko napisać, że to Niziurski w doskonałej formie

To taka książka,do której wracam co jakiś czas(chociaż ten powrót jest po długiej przerwie) i tyle.Klasyka .

Stary się robię. Uleciało ze mnie wiele. Odpadają mi piegi, które tyle lat były symbolem młodzieńczej fantazji. Marek Piegus, choć pechowy i mało charyzmatyczny jako bohater, stał się filarem jako przykład książki, która budzi do przygody. Pozwalał widzieć rzeczy fascynujące w codzienności. Na ulicy obok. W sąsiednim bloku. Nie było słowa "nudne".
Zdania Mistrza Edmunda...

Na półkach: , , , ,

Wróciłam do tej książki z kilku powodów, chociaż myślałam, że do Niziurskiego już nie wrócę. Biografia Edmunda Niziurskiego, mojego ulubionego autora powieści dla młodzieży, ukazała się dopiero co i pomyślałam, że warto byłoby ją przeczytać. Przy okazji chciałam to połączyć z kwietniowym wyzwaniem na Lubimy czytać, dzięki któremu mogłabym sobie przypomnieć którąś z powieści...

Bardzo dobra książka przygodowa dla 10-11 latków.Czytałem ją już dosc dawno temu,ale do dziś pamiętam ten klimat niesamowitych przygód,których pewnie nie tylko ja zazdrościłem bohaterom tej książki.

Pamiętajcie: zrobić ryjek - sześć.

Bardzo dobra pozycja, jezyk troche mlodzizowo/staroswiecki, naiwna narracja, ale bez przesady i czyta sie bardzo relaksowo.

Dyskusje

2 071