Szturmując niebo. Opowieść o życiu chińskiego wroga numer jeden

Okładka książki Szturmując niebo. Opowieść o życiu chińskiego wroga numer jeden
Alexandra CaveliusRebija Kadir Wydawnictwo: Czarne Seria: Lilith biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Lilith
Die Himmelsstürmerin: Chinas Staatsfeindin Nr. 1 erzählt aus ihrem Leben
Czarne
2011-10-01
2011-10-01
Urszula Poprawska
Chiny Ujgurzy Sinciang Xinjiang mniejszości etniczne terroryzm wolność Rebija Kadir

więcej Więcej

Inspirująca opowieść o bohaterce narodu. Język nie jest może najwyszych lotów, ale czyta się niezwykle szybko!

Absolutnie niezwykła i motywująca historia kobiety, która wiarą, determinacją i uporem dokonała niezwykłych rzeczy. Życie jej nie rozpieszczało i wciąż rzucało nowe kłody pod nogi. Lecz ona się nie poddała. Po każdym upadku wstawała, zaciskała zęby i... stała się wielkim człowiekiem. Nieprawdopodobnie inspirująca książka!

Książka jest ciekawa ze względu na wydarzenia historyczne będące tłem dla losów Rebiji Kadir, czyli głównej bohaterki i narratorki zarazem. Niestety, pozbawiona obiektywizmu narracja oraz bijąca po oczach skłonność do idealizowania swojego narodu, tj. Ujgurów, znacznie obniżają wartość dokumentalną tej książki. Warto jednak dodać, że upór Rebiji Kadir w dążeniu do celu...

niesamowita...

ksiazka o niesamowitej osobie, czyta sie ja bardzo szybko

Polityczna autobiografia działaczki ujgurskiej na zachodzie - Rebiji Kadir. Obowiązkowa lektura dla zainteresowanych tematem.
Główne zastrzeżenie to fakt, że na potępiany w książce nacjonalizm chiński Rebija Kadir odpowiada nacjonalizmem ujgurskim, a niektóre fragmenty uderzają podobieństwem do hagiografii raczej niż do typowej biografii. Stąd też przytłaczające wrażenie.

Autorką, a zarazem bohaterką książki jest Rebija Kadir - znana ujgurska dysydentka i aktywistka polityczna, której życiowym celem stała się walka o narodową i osobistą wolność.
"Szturmując niebo" to książka autobiograficzna, będąca zapisem niezwykłych kolei losu, nieprzeciętnej osobowości oraz życiowych zmagań, jakie toczyła bohaterka od wczesnej młodości na tak wielu...

• Chiny
  • Reportaże
  • Biografia/Dziennik/Wywiad
  • Biblioteka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Szturmując niebo. Opowieść o życiu chińskiego wroga numer jeden