Wakacje Rachel

Marian Keyes Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Siostry Walsh (tom 2) literatura piękna
Rachel's Holiday
2011-04-27
2005-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Sonia Draga
narkomania alkoholizm anoreksja uzależnenia odwyk szpital zakłąd psychiatryczny terapia
Rachel's Holiday
Siostry Walsh (tom 2)
literatura piękna
2011-04-27
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Przez koronawirusa zaczęłam czytać głupie, babskie książki z okładkami jak muzyka disco polo ;) Ale to nic, kto zestresowanemu zabroni? Najbardziej w tej podobało mi się tłumaczenie - błyskotliwe, lekkie, konkretne i na poziomie.

Książka naprawdę wciągająca, jak już zaczęłam nie mogłam sie od niej oderwać.

Bardzo ciekawa historia Rachel, która pokazuje jak postrzegają osoby uzależnione samych siebie.

Polecam!

Książka napisana jest z poczuciem humoru, pomimo iż jest to historia osoby uzależnionej od narkotyków. Czyta się ją bardzo szybko i łatwo. Nie jest to jednak książka na faktach, lecz uważam, że sporo w niej prawdy. Dla osób które nigdy nie były uzależnione,może pokazać im rzeczywistość w jakiej żyją osoby uzależnione oraz w jaki sposób widzą codzienne sprawy, które my...

Lubię zdania wielokrotnie złożone, ale Marian Keyes pobiła chyba wszelkie rekordy w tej wielokrotności.. Były momenty, gdy chciałam zrezygnować z czytania. Książkę poleciła mi studentka i sięgnęłam po nią z czystej ciekawości co teraz fascynuje młode umysły. Ponoć przeczytała ją już 5 razy :)
Pomijając drażniącą techniczną stronę, książka wciągnęła mnie w ostatniej tercji....

Moim zdaniem książka ,,Wakacje Rachel " ma świetne podejście psychologiczne. Na początku na prawdę wydawało mi się, że Rachel nie ma zbytniego problemu z narkotykami dopiero w toku dalszych wydarzeń, przeplatanych z przeszłością i z tym co się działo w ośrodku odwykowym, odkrywamy, że główna bohaterka miała naprawdę ogromny problem z uzależnieniem. Książka bardzo mi się...

Naprawdę rewelacyjnie napisana książka. Mimo tego ,że długa i ta tematyka nie jest jakoś przeze mnie wielbiona to wciągnęłam się w nią bez dwóch zdań.

Genialna książka, jedna z najlepszych. Przestrzegająca nas, co może się stać,gdy w naszym życiu pojawią si.ę narkotyki.

Mam mieszane uczucia. Książka bardzo mi się dłużyła i wręcz nie znosiłam bohaterki. Zdarzały się nawet momenty, że przeskakiwałam po kilkanaście stron, bo wiedziałam, że i tak nie zgubię wątku. A w końcu, gdy uwaga terapeutki z kliniki odwykowej koncentruje się na Rachel i odkrywa wszystkie karty, to książka zaczęła mi się nawet podobać. Nie jest to na pewno mistrzostwo...

Genialna! Szybko się czyta :) Polecam!

Miałam ostatnio chęć na dramat. Jednym z efektów wyszukiwania była książka „Wakacje Rachel”. Opis brzmiał dla mnie zachęcająco: Irlandka, problem z narkotykami, wyjazd, poznanie kogoś nowego – czego chcieć więcej? No właśnie, można chcieć dużo więcej. Nie spodziewałam się arcydzieła, ale tego co przeczytałam też nie. Jestem zawiedziona.

Zacznijmy od tytułowej Rachel. W...

Dyskusje

• 2012