Najnowsze artykuły
- ArtykułyGwiazda Hollywood czyta Tokarczuk, a „Quo vadis” i „Heartstopper” wracają na ekranyAnna Sierant3
- Artykuły„Piszę takie powieści, jakie sama chciałabym czytać”: rozmawiamy z Agnieszką PeszekSonia Miniewicz1
- ArtykułyPrzyszłość należy do czytających. Weź udział w konferencji Literacy for Democracy & BusinessLubimyCzytać1
- Artykuły„Lata beztroski” – początek sagi o rodzinie Cazaletów, która wciągnie was jak serial „Downton Abbey”Marcin Waincetel2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Radomir Jaskuła
Źródło: http://invertebrates.uni.lodz.pl/?page_id=431
5
7,7/10
Pisze książki: encyklopedie, słowniki, flora i fauna
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://invertebrates.uni.lodz.pl/?page_id=431
7,7/10średnia ocena książek autora
22 przeczytało książki autora
24 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Atlas owadów i pajęczaków Polski. Przewodnik obserwatora
Radomir Jaskuła
7,7 z 3 ocen
14 czytelników 1 opinia
2018
Gady, płazy i ryby. Encyklopedia ilustrowana
Michał Grabowski, Radomir Jaskuła
8,0 z 1 ocen
5 czytelników 1 opinia
2011
Najnowsze opinie o książkach autora
Gady, płazy i ryby. Encyklopedia ilustrowana Michał Grabowski
8,0
Pamiętacie jak pisałam o encyklopedii ilustrowanej - "POLSKA. SSAKI" ? Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną książkę z tej samej serii.
W książce przedstawiono charakterystyczne gatunki występujące w Polsce. Informacje w niej zawarte są bardzo podobnie podzielone jak w przypadku "Ssaków" z tej serii. Przy każdym zwierzęciu znajdziemy opis wyglądu zewnętrznego, następnie tryb życia, rozród oraz zagrożenie i ochrona. Dodatkowo znajduje się tutaj mapka na której odpowiednim kolorem zaznaczony jest obszar gdzie występuje dany gatunek. przy opisie widnieją jeszcze ramki. W jednej zapisana jest długość oraz masa ciała zwierzęcia, liczba jaj jakie zazwyczaj składa oraz długość jego życia. kolejna ramka to ciekawostki na temat danego zwierzaka. Ostatnia zawiera obserwacje w terenie czyli gdzie i w jakich miesiącach najłatwiej go spotkać. Całość dopełniają bardzo ładne i wspaniale przedstawiające nam dany gatunek fotografie.
Na pewno wiecie już doskonale jak bardzo interesuje się zwierzętami. Uwielbiam wszelkiego rodzaju albumy i encyklopedie, więc jestem ogromnie zadowolona, że posiadam kolejną taką książkę. Na dodatek o gadach, płazach i rybach... Takiej jeszcze w naszej kolekcji nie posiadaliśmy :)
Książka ta jest ciekawa, wykonana bardzo starannie, przejrzyście. Kolorowa z cudnymi zdjęciami. Ogrom nie mi się podoba :) Nikodem również z wielką przyjemnością ją przegląda, pyta o różne zwierzęta, a ja mu o nich opowiadam. Myślę, że już od najmłodszych lat załapał bakcyla i zwierzęta będą go interesowały równie mocno jak mnie :)
Jeśli i Wy lubicie wszelkiego rodzaju zwierzęta to zapewne gady, płazy i ryby również Was zainteresują... Z tej książki dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o życiu różnych gatunków. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni :)
Moim zdaniem książka ta jest idealna zarówno dla osób łaknących wiedzy - ciekawych dorosłych jak i dla młodzieży szkolnej, która dzięki niej może zabłysnąć na przykład na lekcji biologii :)
Owady i pajęczaki Michał Grabowski
6,3
Książka pięknie wydana, kredowy papier, duże fotografie małych stworzeń, ale... Informacji tu niezbyt wiele. Typowa strona wygląda tak: kolorowe zdjęcie formatu mniej więcej A5, gdzieś z boku kilka krótkich linijek opisu: jak nazywa się dany owad czy pajęczak (acz bez nazw łacińskich) albo i to nie, gdzie i kiedy można go spotkać, parę słów o wyglądzie, czasem jakaś ciekawostka. I to by było na tyle.
Większość książki (230 na 300 stron) poświęcona została owadom. Ta część podzielona jest na siedemnaście rozdziałów odpowiadających poszczególnym rzędom. Każdy rozdział zaczyna się od dwóch stron opisu (ale ilustracje też można na nich znaleźć) danego rzędu, a potem już głównie obrazki.
Więcej marudzenia tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2020/01/owady-i-pajeczaki-kolorowo-mao-tresci.html