Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

Kocie rodzeństwo z wizytą na wsi

@pozytywnewsparcie
Kicia Kocia jest jedną z ulubionych bohaterek młodszych dzieci. Jej przygody są im bliskie. Książeczka z okienkami otwiera wyobraźnię dziecka i stwarza możliwości poszukiwania. Zawierają w sobie także element niespodzianki-tajemnicy:
- Ciekawe co się tam schowało?
Przygody Kici Koci w zapraszają dziecko do poznania zwierząt gospodarskich, ich dzieci oraz zaznajamiają z miejscami w których żyją.
Dodatkowo po przeczytaniu książki można bawić się z dzieckiem w zabawy pamięciowe: Czy pamiętasz, gdzie ukrył się...? Ale to nie wszystko! Kto pierwszy wyda odgłos zwierzątka, które ukryło się w okienku? Lub kto pierwszy poda jego nazwę?
Sami zobaczcie, ile możliwości!

@pozytywnewsparcie
- Ciekawe co się tam schowało?

Urocza, mimo że już moja Julka powoli wyrasta z okienek to uważam że książka jest świetna. Poznaje wszystkie zwierzątka na wsi i nie tylko. Kicia razem z braciszkiem Nunusiem odkrywa uroki gospodarstwa. Co raz lepsze są te książeczki. Tekst idealny POLECAM !

Kicia Kocia razem z Nunusiem wybierają się na wieś, żeby poznać gospodarstwo i mieszkające tam zwierzęta. Spotykają wiele zwierząt np. kozę, kurę, świnkę, bociana. Sporo z nich ukrytych jest w okienkach i to jest nie lada wyzwanie dla małych rączek, żeby zajrzeć co kryje się pod okienkami. Odkrywanie ich daje dzieciom wiele radości i jest super zabawą.

Książka skradła moje serce 😍
Wartościowa, kartonowa, pięknie ilustrowana, zawierająca wyrazy dźwiękonaśladowcze i najważniejsze okienka, dużo okienek 🥰 uwielbiam książki z okienkami.
Także to nie tylko dzieci będą zachwycone książka 😅

Książka skradła...

Nowy tom przygód Kici Koci i jej młodszego braciszka Nunusia!

Ta para bohaterów towarzyszy nam od bardzo dawna - zaczynaliśmy od malutkich kartonowych książeczek o Kici Koci i Nunusiu, potem szukaliśmy Szczurka (ulubionej przytulanki Nunusia) w książce z okienkami i w końcu poznaliśmy wiele przygód Kici Koci kolekcjonując nieduże książeczki z miękkimi stronami.
Nadal wracamy do tych sympatycznych historii.

Najnowszy tom to duża kartonowa książka z okienkami. Do odkrycia aż 47 klapek.
Nunuś wraz z siostrzyczką jadą na wieś - będą oglądać prawdziwe gospodarstwo - z kurami, kozami, krowami, świnkami i wieloma innymi zwierzętami (nie tylko gospodarskimi - spotkają też sarnę, lisa czy jeża). Bedą karmić kury, szukać piskląt, indyka i koźlątka, zobaczą, jak gospodarz doi krowę, a na koniec odpoczną w hamaku.

Bardzo fajny tom - ilustracje tętnią kolorami, dzieci poznają mnóstwo zwierząt, bedą mogły naśladować odgłosy (w książce jest dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych) i będą świetnie się bawić poszukując różnych stworzeń pod okienkami.
Książkę można spokojnie czytać już z dwulatkami (oczywiście pod nadzorem rodzica, by okienka za bardzo nie ucierpiały).

Duży format, 6 rozkładówek.

Nowy tom przygód Kici Koci i jej młodszego braciszka Nunusia!

Nadal...

Które zwierzęta najbardziej lubicie na wsi?

Jeśli uczycie swoje pociechy, jakie zwierzaki można spotkać na wsi to zerknijcie do książki:
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?- Anity Głowińskiej, wydawca @mediarodzina.wydawnictwo

W tej książce będziecie towarzyszyć w podróży na wieś Kici Koci i jej brata Nunusia. Po przyjeździe do gospodarstwa dzieci poznaj różne zwierzęta i odwiedzają je w swoich zagrodach. Świetną zabawę w poznawanie zwierząt urozmaica otwieranie tajniczych okienek w których ukryły się zwierzątka i nie tylko. Zabawy jest co nie miara, bo okienek jest tu aż 47. To siwetna przygoda i ćwiczenie paluszków dla najmłodszych czytelników

Czy wasze dzieci lubią książeczki z okienkami?

Które zwierzęta najbardziej lubicie na wsi?

"Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?" od @mediarodzina to kolejna już pozycja z okienkami.
Kicia Kocia i Nunuś jadą na wieś. Tam poznają wszystkie zwierzątka, które mieszkają w gospodarstwie, ale to nie takie proste - niektóre sprytnie się chowają 😉 Bohaterowie karmią kury, dowiadują się skąd się bierze mleko, a po dniu pełnym atrakcji odpoczywają w cieniu jabłoni ❤
To bardzo ciakawa propozycja by pokazać dziecku zwierzęta mieszkające na wsi. Otwierane okienka jak zawsze dają mnóstwo zabawy. W książce znajdziemy też wyrazy dźwiękonaśladowcze, dzięki temu dziecko łatwiej zapamięta jak robią poszczególne zwierzaczki😊 syn jest nią zachwycony choć większość zwierząt mamy lub mieliśmy, więc myślę że dziecko które mieszka w mieście będzie równie zadowolone z tej lektury 😉

Kolejna z serii książek z okienkami. Uwielbiana przez dzieciaki, w tym moją córkę. Od momentu zakupu przeczytana już z pięćset razy.

Tym razem dziecko ma okazję poznać zwierzęta mieszkające na wsi, często też odgłosy przez nie wydawane. Sympatyczne rodzeństwo kotków spędza dzień poza miastem zaznajamiając się z tamtejszą fauną.

Sporo tu pracy dla małego odkrywcy. Każda strona to poszukiwania innego zagubionego zwierzaka. Jak zawsze w tej serii grube, kartonowe strony, które wytrzymają naprawdę wiele. Utrzymana w żywych kolorach, pełna ślicznych malunków. Doskonała do nauki i zabawy.

Sporo tu pracy dla małego odkrywcy. Każda...

Tym razem bohaterowie odwiedzą zagrodę i poznają mieszkające tam zwierzęta, między innymi: kaczki, krowy, kury, owce, świnki…

Na każdej stronie znajdują się otwierane okienka, pod którymi ukrywają się przeróżne rzeczy i zwierzęta. Odkrywanie zwierząt i naśladowanie ich odgłosów sprawi dzieciakom niebywałą frajdę.

Polecamy dla najmłodszych dzieci!

Polecamy dla najmłodszych dzieci!

Pokaż mimo tovideo - opinia

Idealna książka dla dzieciaków. Otwierane okienka wprowadzają element zaskoczenia i sprawiają, że dzieciaki interesują się książką przez długi czas. Dodatkowo poznają gatunki zwierząt i to gdzie mieszkają.

Uwielbiamy Kicię Kocię! Ten uroczy kociak skradł nasze serca już dawno i nadal pozostaje na topie. Nie ukrywam, że czasami mam dość czytania po raz piętnasty tej samej książeczki, ale wystarczy, że schowam całą serię na kilka dni do szafy i wtedy wracamy do niej ze zdwojoną miłością.

Najnowsza Kicia Kocia i Nunuś zabierają małego czytelnika w podróż na wieś. Rodzeństwo postanawia poznać mieszkańców zagrody i dowiedzieć się, jak wygląda ich życie.

U nas książeczki z okienkami są czymś fenomenalnym i zajmują Bobisia na dłuższą chwilę. Obrazki ukryte w okienkach budzą zainteresowanie i pobudzają do kreatywności. Przedstawiona historia pozwala nie tylko na poznanie zwierząt, ale także na naukę dźwięków, które one wydają.

Jestem wdzięczna za to, że w naszej kolekcji pojawiają się takie książeczki. Kolorowe ilustracje przykuwają uwagę, a krótkie zdanie nie powodują znużenia. Główną wdzięczność, a nawet dumę, czuję dlatego, że dzięki Kici Koci poznajemy wiele nowych słów i wypełniają one nasze dni.

• Dla dzieci
  • Czytane z Julką
  • Dziecięca biblioteczka
  • Oliwka
  • Wyzwanie LC 2022

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?