Najnowsze artykuły
- ArtykułyKrzysztof P. Czyżewski, autor i prawnik: Pisanie prawnicze i powieściowe to dwa osobne światyLubimyCzytać1
- ArtykułyCo czwarty Polak pobiera e-booki i audiobooki z nielegalnych źródeł. Ta kampania ma to zmienićLubimyCzytać32
- Artykuły10 najlepszych książek września. Powrót króla kryminałuAnna Sierant7
- ArtykułyPewne sekrety zabierzemy do grobu. Stefan Ahnhem o twórczości, życiu i planach na kolejne lataEwa Cieślik4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Rebecca Pawel
3
6,1/10
Pisze książki: kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna
Urodzona: 01.01.1977
Rebecca Pawel urodziła się w 1977 roku i wychowała w Nowym Jorku.
W 1994 roku spędziła lato w Madrycie i zakochała się w Hiszpanii. Język i literaturę hiszpańską studiowała na Uniwersytecie Columbia.
Jej pierwsza powieść "Śmierć nacjonalisty" została laureatką nagrody Edgar Best First Novel w 2004 roku, znalazła się również w finale konkursu Los Angeles Times na najlepszą powieść sensacyjną.
Rebecca Pawel jest wykładowcą w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości , Biznesu i Technologii w Nowym Jorku.http://www.rebeccapawel.com
W 1994 roku spędziła lato w Madrycie i zakochała się w Hiszpanii. Język i literaturę hiszpańską studiowała na Uniwersytecie Columbia.
Jej pierwsza powieść "Śmierć nacjonalisty" została laureatką nagrody Edgar Best First Novel w 2004 roku, znalazła się również w finale konkursu Los Angeles Times na najlepszą powieść sensacyjną.
Rebecca Pawel jest wykładowcą w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości , Biznesu i Technologii w Nowym Jorku.http://www.rebeccapawel.com
6,1/10średnia ocena książek autora
126 przeczytało książki autora
58 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Niewidzialny przeciwnik
Rebecca Pawel
Cykl: Carlos Tejada (tom 3)
0,0 z ocen
10 czytelników 0 opinii
2017
Śmierć nacjonalisty
Rebecca Pawel
Cykl: Carlos Tejada (tom 1)
6,1 z 71 ocen
123 czytelników 7 opinii
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Prawo powrotu Rebecca Pawel
6,0
I znowu Hiszpania początków XX wieku. Tym razem Salamanka w 1940 roku. Podczas gdy w całej Europie zaczyna szaleć II wojna światowa, Niemcy zajmują kolejne kraje, Hiszpania próbuje się stabilizować po wojnie domowej. Jej mieszkańcy podzieleni są na socjalistów i zwolenników generała Franco. Konflikt wartości nie ominie i głównych bohaterów: Carlosa Tejady i Eleny Fernandez. On to porucznik, kontrolujący jej ojca i badający sprawę tajemniczego zniknięcia jednego z profesorów. Ona - była rewolucjonistka, obecnie zamieszana w pomoc w ucieczce z ogarniętej wojną Francji pewnemu Żydowi. Spotykają się ponownie i będę musieli podjąć ważne decyzje.
,,Prawo powrotu" może nie jest trzymającym w napięciu thrillerem ale ma swój urok. Autorka bardzo koncentruje się na bohaterach trochę zapominając o akcji. Wszystko dzieje się trochę przypadkowo, jeśli pojawiają się jakieś zwroty akcji są bardzo szybko wyjaśniane. Wątek kryminalny pojawia się i znika by w ostatnim rozdziale zaserwować zaskakujące (i trochę niezrozumiałe) rozwiązanie. Na szczęście książka jest dość krótka więc można szybko przeczytać i sięgnąć po coś innego.
http://podkoldra-deana.blogspot.com/2015/05/prawo-powrotu-rebecca-pawel.html
Prawo powrotu Rebecca Pawel
6,0
Hiszpania, okres drugiej wojny światowej, faszystowskiej dyktatury gen.Franco. Społeczność uniwersyteckiego miasteczka Salamanca żyje w ustawicznym strachu .Mieszkańcy nękani są aresztowaniami, zatrzymaniami z powodu swoich poglądów , więzieniami czy zniknięciem w mrocznych ,tajemniczych okolicznościach .
Do służby na posterunku Gwardii Cywilnej w Salamance skierowany zostaje z Madrytu ambitny, szybko awansujący w swej karierze młody oficer Carlos Tejada. Jego zadaniem jest m.in. inwigilacja osób z kręgu środowiska uniwersyteckiego pozostających na zwolnieniu warunkowym . Jest to grupa profesorów w podeszłym wieku, którzy co tydzień o ściśle wyznaczonej godzinie muszą meldować się na posterunku celem składania wyjaśnień i zeznań. W przypadku nie zameldowania się w wyznaczonym terminie rodzinie delikwenta grożą represje a nawet aresztowanie.
Jedną z osób jest profesor klasyki Guilermo Fernandez , uznany za tzw.sygnatariusza ,który wraz z trzema innymi profesorami poparł poglądy byłego rektora uniwersytetu. Konsekwencją był pobyt w więzieniu .
Jednocześnie z wątkiem życia i pracy oficera śledczego czytelnik poznaje rodzinę profesora Fernandeza, jego córkę Elenę mieszkającą wcześniej w Madrycie , znajomą Tejady.
Sytuacja komplikuje się, kiedy profesor postanawia pomóc swemu niemieckiemu żydowskiemu przyjacielowi prześladowanemu przez gestapo . Wbrew wcześniejszym planom na pomoc profesorowi Meyerowi , do San Sebastian udaje się jedynie Elena , której poczynania śledzi i odkrywa porucznik Tejada. Uczucie do Eleny stawia go przed trudnym wyborem pomiędzy wiernością swym ideałom a miłością .
Powieść z jednoczesnym wątkiem kryminalnym dla osób zainteresowanych historią drugiej wojny światowej i Hiszpanią. Oprócz tła historycznego mrocznej Hiszpanii ciekawe są postawy bohaterów, ich wyznawane poglądy i zasady życiowe. Tchną one optymizmem, przekonaniem, że czas wojny jest przejściowy a najważniejsze w życiu jest postępowanie zgodne z prawością .
W tle powieści malownicze opisy Salamanki, San Sebastian .