Najnowsze artykuły
Artykuły
Dobrze naoliwiona maszyna nigdy nie ma skrupułówInegrette0Artykuły
Dominochybarecenzent0Artykuły
Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Alex Neptun. Łowca piratów“!LubimyCzytać2Artykuły
Koniec z obchodzeniem zakazu handlu „na wypożyczalnię książek”? Ważny wyrok Sądu NajwyższegoKonrad Wrzesiński3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Reginald Adams

Znany jako: Reginald B. Adams Jr.Znany jako: Reginald B. Adams Jr.
1
7,1/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Profesor psychologii na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii, autor ponad 50 publikacji poświęconych emocjom u człowieka i komunikacji niewerbalnej.
7,1/10średnia ocena książek autora
53 przeczytało książki autora
380 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2015
Najnowsze opinie o książkach autora
Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu Daniel Dennett 
7,1

Książka trudna do oceny. Jest to książka popularnonaukowa, przedstawiająca badania, które się odbyły i ich wyniki. W tym zakresie nie można autorom niczego zarzucić. Są rzetelni. Dokładni. Opisują metodologię i udowadniają na każdej stronie, że stosują się do niej.
Ale... jest to książka popularnonaukowa. Pisana przez naukowców, a nie przez autorów beletrystyki czy choćby publicystów. To sprawia, że nie czyta się jej jakoś wybitnie lekko i przyjemnie. Prawda jest taka, że musiałem przez nią przebrnąć, momentami przymuszając się do tego.
Czy książka odpowiada na pytania jakie sobie stawiają autorzy - tak. Czy przedstawia coś, co nie należy do wiedzy super oczywistej i powszechnej? - Tak. Czy polecam? - w sumie tak, choć pewnie nie każdemu się spodoba.
Filozofia dowcipu. Humor jako siła napędowa umysłu Daniel Dennett 
7,1

Nie wiem, czy nie jestem przypadkiem zbyt mało wnikliwym człowiekiem, mimo iż poszukującym nauki wszędzie, że trafiając na tę książkę,zastanawiam się podczas czytania, czy to aby nie przesada w tak naukowy sposób opisywać słowo z jej tytułu, jakim jest humor?
Z jednej strony podziwiam jej autorów za takie podeście badawcze i przedstawienie analiz na ogromie stron, użycie sformułowań, których nie znałam i wiedzy, o której nie miałam pojęcia. Wszystkiego nie zrozumiałam i miejscami czułam się, jakbym miała mały rozum, miejscami też chciałam im powiedzieć 'Stop'- tu brakuje wam naukowców z innych dziedzin. (Uznanie również dla tłumaczy, którzy dokonali wielkiej rzeczy, jaką jest przetłumaczenie tej książki, bo język zachwyca).
Z drugiej strony sceptycznie podchodzę do tego, że pewne mechanizmy można tak roztrząsać i interpretować w sposób, w jaki oni tego dokonali.Mogłabym nawet uważać na podstawie swych własnych przemyśleń, lecz nie tylko ja, a każdy czytelnik, że ich niektóre próby wyjaśnień zjawisk są błędne. Ale może to i dobrze. Zachęta do tworzenia i umacniania światopoglądu.
To, co mi się podobało, to fakt, że w książce, m.in. na początku rozdziałów, były kawały, anegdoty, cytaty, które zaszczepiały mnie endorfinami i motywowały do przejścia przez ponad 500 stron.