Najnowsze artykuły
- ArtykułyFestiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie – listopadowe wydarzenie pełne kulturalnych atrakcjiLubimyCzytać4
- ArtykułyZmarł jeden z najważniejszych arabskich pisarzy. Mówił o sobie jako o „Palestyńczyku z wyboru”Anna Sierant2
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Cicha lokatorka” Clémence MichallonLubimyCzytać1
- ArtykułyWybrano debiut roku. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Grzegorza BogdałaKonrad Wrzesiński1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Przemysław Obara
6,9/10średnia ocena książek autora
18 przeczytało książki autora
6 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Mówimy po polsku Ilustrowany słownik języka polskiego ze słowniczkiem ortograficznym
Tamara Michałowska, Przemysław Obara
8,0 z 2 ocen
2 czytelników 1 opinia
2015
Wlazł kotek na płotek i inne wyliczanki
Przemysław Obara, Wojciech Górski
7,7 z 3 ocen
4 czytelników 1 opinia
2013
Sto wierszy na każdą okazję
Aleksandra Michałowska, Przemysław Obara
6,8 z 6 ocen
7 czytelników 1 opinia
2013
Najnowsze opinie o książkach autora
Mówimy po polsku Ilustrowany słownik języka polskiego ze słowniczkiem ortograficznym Tamara Michałowska
8,0
Poszerzenie wiedzy i danego słownictwa dla osób w każdym wieku powinno być czymś oczywistym. Nie jest chlubą nie umieć bez błędów ortograficznych napisać najbardziej podstawowych słów w naszym języku. Co jakiś czas na wydawniczym rynku ukazują się nowe wydania na które warto zwrócić uwagę. ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" jest jedną z takich pozycji, która dzięki podzieleniu jej na 26 rozdziałów idealnie uzupełnia i uczy słownictwa z wielu podstawowych dziedzin. Nie zapomniano także o warstwie ortograficznej, z którą nadal wiele dzieci oraz dorosłych ma niesamowite problemy. Na pewno jest to związane także z tym, że wychodzą oni z założenia, że nie ma możliwości by się tego nauczyć, co wiąże się z błędnym tokiem rozumowania.
Niektórymi z tematów, na które warto zwrócić uwagę jest ten dotyczący rodziny, pokoju, klasy, zabawek i zabaw, uczuć, zawodów. Są także tematy dotyczące różnych miejsc - na wsi, nad morzem, w parku. Nie zabrakło także zagadnień typu pogoda i pory roku, święta - Boże Narodzenie i Wielkanoc. Przekrój 26 tematów jest tak szeroki, że na pewno uda się znaleźć satysfakcjonujące działy. Dodatkową zaletą jest duża liczba ilustracji, która sprawia, że ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" będzie jeszcze chętniej wykorzystywany przez dzieci i młodzież. Prawie każdy rozdział zajmuje 4 strony. Na pierwszej rozkładówce są ilustracje z podpisami z danej tematyki, a na kolejnej wierszyki, wyliczanki lub przysłowia i czytanka.
Na zakończenie nie zabrakło także bardzo dużej liczby słówek, które mogą sprawiać problemy pod względem ortograficznym. W całym wydaniu odbiorca może zapoznać się z ponad 1000 słówek, a ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 10 lat, mają na to wpływ liczne zawarte w nim ilustracje. Wiedza tematyczna i ortograficzna z tego wydania jest ponadczasowa. Warto zapoznać się z tak ciekawą publikacją i podsunąć ją dziecku we wskazanym wieku.
Sto wierszy na każdą okazję Aleksandra Michałowska
6,8
Rok na kartach kalendarza przepełniony jest najróżniejszymi ważnymi datami i okolicznościami zachęcającymi do świętowania i szczególnego ich obchodzenia. Podobnie ma się rzecz do uroczystości obchodzonych w szkole, z okazji których odbywają się najróżniejsze apele i przedstawienia. Jeżeli szukacie inspiracji, chcecie w zaciszu domowym porozmawiać z dziećmi o tych wszystkich ważnych świętach, szukacie wierszyków i chcecie ciekawie spędzić wolny czas, zachęcam do zainteresowania się książką „Sto wierszy na każdą okazję”.
Jest to lektura, w której znalazłam sporo ciekawostek odnośnie lata, wakacji ale też innych ważnych dla każdego Polaka dat, obchodzonych w sposób szczególny każdego roku. Jest to pozycja, po którą z powodzeniem mogą sięgnąć zarówno nauczyciele klas 1-3 szkoły podstawowej jak i rodzice wraz ze swoimi dziećmi, dla których przygotowano w niej interesujące atrakcje.
Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, a każdy z nich to typowa kartka z kalendarza, na której oprócz daty można znaleźć informację o obchodzonym tego dnia święcie. Książka rozpoczyna się od 1 września czyli początku roku szkolnego i jednocześnie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dalej mamy 23 września czyi początek jesieni, 14 października – Dzień Nauczyciela, 1 listopada – Święto Zmarłych, 11 listopada – Święto Niepodległości, 29 listopada – Andrzejki, 4 grudnia – Dzień Górnika, 22 grudnia – przyszła zima, 24 grudnia – Wigilia, Boże Narodzenie…
Każdy rozdział rozpoczyna się od kilku wierszy nawiązujących do danego święta a ich autorami są Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Władysław Broniewski, Dorota Geller, Wanda Chotomska czy Maria Konopnicka. Następnie czytelnik przechodzi do strony edukacyjnej. Są w tym miejscu różne ciekawostki i zadania do rozwiązania dla dzieci. Zadania są ciekawe i pomagają zrozumieć istotę święta ale też np. polegają na wykonaniu laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta.
Warto też w tym miejscu wspomnieć o ciekawym wydaniu i pełnych barw ilustracjach. Jest kolorowo, ciekawie i z humorem tak by zainteresować najmłodszych, zachęcając do nauki i zabawy. Nauczycielom na pewno taka książka ułatwi stworzenie oryginalnego scenariusza przedstawienia i pomoże w poprowadzeniu lekcji. Rodziców z pewnością ucieszy duży wybór pięknych wierszy na każdą okazję, przy których można się fajnie bawić i poćwiczyć z maluchami pracę z tekstem. Polecam w każdym wypadku ;)
http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/