Sto wierszy na każdą okazję

Okładka książki Sto wierszy na każdą okazję Barbara Badowska, Aleksandra Michałowska, Przemysław Obara
Okładka książki Sto wierszy na każdą okazję
Barbara BadowskaAleksandra Michałowska Wydawnictwo: Siedmioróg interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Siedmioróg
2013-01-01
2013-01-01

Rok na kartach kalendarza przepełniony jest najróżniejszymi ważnymi datami i okolicznościami zachęcającymi do świętowania i szczególnego ich obchodzenia. Podobnie ma się rzecz do uroczystości obchodzonych w szkole, z okazji których odbywają się najróżniejsze apele i przedstawienia. Jeżeli szukacie inspiracji, chcecie w zaciszu domowym porozmawiać z dziećmi o tych wszystkich ważnych świętach, szukacie wierszyków i chcecie ciekawie spędzić wolny czas, zachęcam do zainteresowania się książką „Sto wierszy na każdą okazję”.

Jest to lektura, w której znalazłam sporo ciekawostek odnośnie lata, wakacji ale też innych ważnych dla każdego Polaka dat, obchodzonych w sposób szczególny każdego roku. Jest to pozycja, po którą z powodzeniem mogą sięgnąć zarówno nauczyciele klas 1-3 szkoły podstawowej jak i rodzice wraz ze swoimi dziećmi, dla których przygotowano w niej interesujące atrakcje.

Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, a każdy z nich to typowa kartka z kalendarza, na której oprócz daty można znaleźć informację o obchodzonym tego dnia święcie. Książka rozpoczyna się od 1 września czyli początku roku szkolnego i jednocześnie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dalej mamy 23 września czyi początek jesieni, 14 października – Dzień Nauczyciela, 1 listopada – Święto Zmarłych, 11 listopada – Święto Niepodległości, 29 listopada – Andrzejki, 4 grudnia – Dzień Górnika, 22 grudnia – przyszła zima, 24 grudnia – Wigilia, Boże Narodzenie…

Każdy rozdział rozpoczyna się od kilku wierszy nawiązujących do danego święta a ich autorami są Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Władysław Broniewski, Dorota Geller, Wanda Chotomska czy Maria Konopnicka. Następnie czytelnik przechodzi do strony edukacyjnej. Są w tym miejscu różne ciekawostki i zadania do rozwiązania dla dzieci. Zadania są ciekawe i pomagają zrozumieć istotę święta ale też np. polegają na wykonaniu laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o ciekawym wydaniu i pełnych barw ilustracjach. Jest kolorowo, ciekawie i z humorem tak by zainteresować najmłodszych, zachęcając do nauki i zabawy. Nauczycielom na pewno taka książka ułatwi stworzenie oryginalnego scenariusza przedstawienia i pomoże w poprowadzeniu lekcji. Rodziców z pewnością ucieszy duży wybór pięknych wierszy na każdą okazję, przy których można się fajnie bawić i poćwiczyć z maluchami pracę z tekstem. Polecam w każdym wypadku ;)

• Martyna i Juliusz
  • Biblioteka Wiśniowa

Dodaj cytat z książki Sto wierszy na każdą okazję