Trendy maja lubimyczytać.pl

LubimyCzytać
03.06.2019

Romanse i powieści będące podstawą serialowych hitów, ale też kontrowersyjna literatura faktu i nowe dzieło francuskiego skandalisty. Maj obfitował w ciekawe książki!

Ałbena Grabowska znów na szczycie – jej „Stulecie winnych” można znaleźć w czołówce zestawienia miesiąc w miesiąc. Serial, jaki powstał na podstawie tej książki to hit TVP cieszący się rekordową oglądalnością. 26 maja wyemitowano ostatni odcinek pierwszego sezonu – na kolejny widzowie będą musieli poczekać aż do 2020 roku. Na drugim miejscu powieść o podobnym tytule – „Winna” – lecz z zupełnie inną atmosferą, gęstą od sensacji i kłamstw. „Wielkie brawa dla autorki za uśpienie mojej czujności i zaserwowanie mi sporej dawki tajemnicy oraz intrygi, która summa summarum, wbija w fotel” – pisze użytkowniczka Wioleta Sadowska. Ostatnie miejsce na podium zajmuje „After”, czyli książka, którą interesuje się chyba każda nastolatka.

Na czwartym miejscu pojawia się nowość w zestawieniu. „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” to pozycja traktująca o problemie, o jakim ostatnio w naszym kraju bardzo głośno. Francuski autor rozmawia z kardynałami, biskupami i księżmi i stara się dociec prawdy o podwójnym życiu Kościoła – homoseksualizmie hierarchów, homofobii, przestępstwach seksualnych. Następne dwie pozycje to thrillery – „Kasacja” i „Pacjentka”, regularnie pojawiające się w zestawieniu. Na siódmym miejscu z kolei nowość – jeśli można tak określić książkę, której oryginalne wydanie pojawiło się w 1996 roku (polskie wydanie dwa lata później). „Gra o tron”, pierwszy tom sagi „Pieśń lodu i ognia”, przypomina o sobie wraz z końcem serialowej adaptacji. Czy ci, których nie usatysfakcjonowało zakończenie proponowane przez HBO, sięgną po książki George’a R. R. Martina?

„Zbuntowany dziedzic”, który zawojował serce Gii, bohaterki cyklu „The Rush”, zajmuje ósme miejsce. Na przedostatniej lokacie znalazł się „Tatuażysta z Auschwitz”, cieszący się niesłabnącą popularnością. Stawkę zamyka Michel Houellebecq z nową książką „Serotonina”. „Skubany pisze już siódmą powieść o tym samym, a ja nadal chce to czytać” – podsumowuje użytkownik kamil9.

W aktualnym zestawieniu umieściliśmy książki z oceną powyżej 7/10. Tutaj można zapoznać się z pełnym zestawieniem – wystarczy w prawym górnym roku wybrać opcję „wszystkie”.

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających miesięcznie serwis wybierają konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej oceniane, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – są to najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2552
4
03.06.2019 10:23

Zapraszamy do dyskusji.


1375
17
04.06.2019 01:02

I znów nie widać, co czytaliśmy lub czytać chcieliśmy, jest tylko to, co nazbierało dużo kliknięć. Czyli wygląda na to, że marcowy ukłon w stronę naszych oczekiwań był jednorazówką i Szanowna Redakcja nie planuje kolejnych odsłon rankingu książek czytanych, wystarcza jej ranking reklam klikanych.
:(


zgłoś błąd