Dziewczyna z Brooklynu

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszyscy coś ukrywamy, prawda?*

34 Link do recenzji

Druga przeczytana książka tego autora i równie ciekawa, porywająca i intrygująca. Każdy ma jakąś tajemnicę, trzeba wiedzieć z kim można się nią podzielić, a komu nigdy jej nie ujawnić. Całkiem fajny thriller, polecam fanom tego gatunku. Może nie wywołuje gęsiej skórki, ale jest ciekawy i zaskakuje rozwiązaniem sprawy.

"Każdy nosi w sobie jakąś tajemnicę. I bardzo dobrze. To część osobowości, intymnej historii, świadczy o naszej wyjątkowości." Rafael sądzi, że jego narzeczona ma jakiś sekret i naciska, aby go wyjawiła. Anna w końcu wyjawia swoją tajemnicę, ale niedługo potem znika bez śladu. Tak zaczyna się "Dziewczyna z Brooklynu". A jak się kończy? Zakończenia po prostu nie sposób się...

Super napisana książka

Prawo wielkiej komercji

Guillaume Musso jest pisarzem topowym w skali światowej. Regularnie, co rok, publikuje kolejną książkę, od 2001 roku, kiedy zadebiutował powieścią Skidamarink (temat: kradzież „Mony Lisy” z paryskiego Louvru), wydał ich 17, które sprzedały się w łącznym nakładzie 35 mln (!) egzemplarzy. We Francji jest najbardziej poczytnym pisarzem.

Z powieści...

Miałam kolejną okazję przeczytać książkę Guillaume Musso. Tym razem padło na "Dziewczynę z Brooklynu". I tak jak wcześniej, po przeczytaniu ostatniej strony miałam poczucie zadowolenia i satysfakcji z miło spędzonego czasu. Utwierdzam się w tym,że lubię tego autora. Jest idealny na oderwanie się od rzeczywiści. Zwłaszcza teraz. Akcja zaczyna dziać się już od pierwszej...

Książka wciągająca i zaskakująca. Dużo zwrotów akcji.

Odnoszę wrażenie, że Musso ma lekko specyficzny styl, który może nie przypaść każdemu do gustu. Ale po raz drugi zakochałam się w jego twórczości. Niesamowita, zaskakująca, wciągająca.

Musso jak zwykle mnie nie zawiódł. Autor potrafi w sposób rewelacyjny przekazać czytelnikowi magię jego powieści. Nie sugeruje się opiniami innych tylko czytam z zapartym tchem,lekko i przyjemnie.
Styl pisarza zauroczył mnie już dawno i jak dotąd trwa :-)

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego francuskiego pisarza i myślę, że nie ostatnie. Anna i Raphael spędzają weekend na Lazurowym Wybrzeżu, za trzy tygodnie planują się pobrać. Raphael jest znanym pisarzem, samotnie wychowuje synka Theo. Anna jest dwudziestopięcioletnią lekarką, tajemniczą i spokojną kobietą, która unika mówienia o swojej przeszłości. W trakcie...

To moja druga przygoda z Musso. Niezwykle poplątana historia z mocno niespodziewaną końcówką - moim zdaniem składa się to na całkiem dobry thriller. Dobra odtrutka po fatalnej przygodzie z "Czarnym Słońcem" Żulczyka.

Dyskusje

5 063