Zasady

Data 1. wydania:
2017-09-19
Krzysztof Kurek
Agora
biznes efektywność poradnik poradnik przedsiębiorcy psychologia w biznesie rozwój zawodowy własna firma zarządzanie
Principles: Life and Work
biznes, finanse
Krzysztof Kurek

Bardzo wciagajaca ksiazka. Warta przeczytania

Genialna książka, zmieniająca spojrzenie na różne rzeczy w życiu i pokazująca jak zamiast samemu odkrywać na nowo koło wykorzystać to co już inni wcześniej odkryli/przeżyli.

Najmądrzejsza książka jaką przeczytałem. Spisywanie inspirujących i dających do myślenia cytatów nie ma sensu, bo może być nim każde kolejne zdanie. Robienie notatek w celu wyciągnięcia "esencji" będzie w rezultacie mniej lub bardziej udaną parafrazą. Mam wrażenie, że każde zdanie w tej pozycji jest głęboko przemyślane i podane w optymalnej formie. Książka nie zawiera tzw....

Fajna

Ciekawa książka, choć nieco przereklamowana. Warto przeczytać, ale wiele przykładów nie przystaje do polskich realiów.

Jedną z ostatnich informacji dotyczących Raya Dalio, była ta o zakupie 60 000 laptopów dla amerykańskich uczniów z ubogich rodzin, którzy nie mogliby korzystać z lekcji zdalnych w czasach epidemii. Dalio – założyciel funduszu Bridgewater Associates (160 mld dolarów aktywów) znany jest z działalności charytatywnej. Przed wielu laty na stronie internetowej Bridgewater...

Zasady postępowania z ludźmi w życiu prywatnym oraz w firmie. Metody kontrolne, nadzorowanie aż po HR.
+ życiorys oraz historia firmy Bridgewater.

To gdzie zaszedł ten człowiek nie jest przypadkiem. Polecam.

Można powiedzieć, że ta książka jest aż przeładowana wiedzą. Wiele rad i wskazówek w niej zawartych jest w miarę oczywistych, kilka nie. Sporo w książce autor opowiada o sobie i swojej firmie, więc jakby tą część wyciąć, byłaby fajna skondensowana pigułka.

Notatki:
Pomysły należy wystawiać na krytykę najmądrzejszych ludzi w określonej dyscyplinie, aby najlepiej je walidować.
Należy ciągle zastanawiać się nad konsekwencjami swoich decyzji.

Najważniejsze z książki - porażka jest najcześciej wynikiem nieakceptowania rzeczywistości i nieumiejętnym radzeniem sobie w warunkach jakie ona dyktuje. Najgorsza prawda zawsze będzie niż...

Informacja dla inwestorów: to wstęp i tło do właściwej książki, która dopiero będzie wydana. Możliwe że zasady działania ekonomii i inwestowania wg Ray'a Dalio nie byłby w pełni zrozumiałe i możliwe do zastosowania bez książki wprowadzającej. Można wybrać z niej coś dla siebie. Autor niezwykle wnikliwie i rozwlekle analizuje swój system wartości, życia i zarządzania pracą...

Dyskusje

• 2020