Tekst

Data 1. wydania:
2017-06-09
Paweł Podmiotko
Insignis
literatura rosyjska manipulacja miłość Moskwa niebezpieczeństwo samotność szantaż ucieczka od życia
Текст
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Podmiotko

Oficjalne recenzje i

Kopia zapasowa

[ 24 ] Link do recenzji

Zaczynając tą książkę ciężko było oswoić się ze specyficznym stylem pisania. Przerost formy nad treścią i inne tym podobne myśli kłębiły mi się w głowie.
Po jakimś jednak czasie oswoiłem się i stwierdziłem wręcz że zagłębiam się w świat i myśli bohatera.
Klimat ciężki ale pochłaniający.
Lektura dająca wiele do myślenia.
Jedyna w swoim rodzaju.
Dałbym ocenę 8-9 gdyby nie...

Powtórka z metro 2034 gdzie nie pasuje mi styl pisania autora, przewlekłe i monotematyczne fragmenty na 3 strony z której i tak nic nowego nie wnosi do fabuły. Potrafię i rozumiem ten koncept ale zabrakło mi w niej wiarygodności w niektórych momentach. A czasami jeden taki aspekt podburza całą książkę, jak totalne znieczulenie na bliską osobę a przejęcie się nowo poznanymi,...

Wystarczy mieć czyj telefon, żeby zmienić losy innych ludzi. Nieprawdopodobne? Wcale nie. Dmitry Glukhovsky stworzył historię, która pokazuje, że telefon to władza. Taka historia może spotkać każdego z nas, no bo skąd wiesz, że osoba po drugiej stronie telefonu, to na pewno ta osoba, z którą wydaje ci się, że piszesz? Glukhovsky przeniósł to na inny, wyższy poziom. Nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W pewnym momencie podczas czytania tej książki zastanawiałem się czy jakby ktoś obcy dostał w dniu dzisiejszym mój telefon to czy również byłby w stanie, na podstawie moich wiadomości odgadnąć moją przeszłość. Inna niż wszystkie.

Sięgnąłem jako fan trylogii Metro tegoż autora i nie zawiodłem się. Ciekawy pomysł, gęsty klimat, chce się podążać za kolejnymi perypetiami bohatera.

Czytało się to nie najgorzej, jednak sama historia jest dość monotonna. Ciekawe jest to, że akcja rozgrywa się w 2016 roku, a czuć klimat sprzed stulecia.

Była to moja pierwsza książka od tego autora i chyba to był błąd. Chcę przeczytać także Metro i Futu.re ale trochę się zraziłam po tej książce. Język jest dosyć trudny a sensowna akcja zaczyna się od ok 200 strony. Klimat książki jest bardzo dobry a bohaterowie są bardzo różnorodni. Na początku było mi szkoda głównego bohatera ale wraz z kolejnymi faktami zaczęłam czuć do...

Specyficzna. Po przeczytani Future które jest zajebiste zdecydowałem się na ten tytuł cóż nie zabradzo przypadło mi do Gustu...

Dobra, inna niż wszystkie, trochę melancholijna. Jedyne do czego mogę się doczepić to zakończenie, spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego.
6/10

Dyszka w Tesco - świetnie wydane pieniądze. Kategoryzacja jako współczesna wersja Zbrodni i Kary jak najbardziej trafna. Książka bardzo depresyjna. Polecam.

Dyskusje

1 683