Alibi na szczęście

Patronat LC
Anna Ficner-Ogonowska Wydawnictwo: Znak Cykl: Alibi na szczęście (tom 1) literatura piękna
Znak
literatura polska
Alibi na szczęście (tom 1)
literatura piękna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Debiut przez wielkie „D”

[ 99 ] Link do recenzji

Dłuuugie. Początkowo wciąga, ale jest dłuuugie. W połowie zaczęłam kartkować i tak dotarłam do końca. Kojarzy mi się z filmem "Joe Black": można usunąć nadmiar opisów, westchnień, wspomnień, spojrzeń itp. bez szkody dla całości dzieła. A wręcz z korzyścią.

Nie wypada krytykować rozwleczonej fabuły, jeśli to prawda, że książka była pisana do szuflady. Ale skoro po niej są...

Historia pochłonęła mnie bez reszty.
Miła, lekka, typowo kobieca.
Opowieść o miłości, która jest cierpliwa i ślepa.
Dodatkowo wszystko toczy się wokół morza, które już dawno temu skradło moje serce.

Pierwszy raz piszę recenzję, mając około kilkudziesięciu stron do końca, ale muszę! Na początek: nie mam nic do warsztatu pisarskiego autorki, ani generalnie do historii. Jednak książka była aczytalna ze względu na główną bohaterkę. "Idealna Hania" jest taka biedna, ale taka dobra (chociaż własciwie, nie wykazuje tej dobroci wobec swoich bliskich - Dominiki i Mikołaja),...

Super książka
Bardzo lekko i szybko się czyta .
Polecam zdecydowanie 😻.

Pomimo tego, że książka liczy na prawdę dużo stron, to czytało mi się ją lekko i przyjemnie. Przepadłam cała w historii Hani i Mikołaja, dawno żadna książka obyczajowa z elementami romansu nie zrobiła na mnie takiego dużego wrażenia.

Czasami próbuję przekonać się do tak zwanej literatury kobiecej. Tę książkę czytałam w czasie choroby i gdyby nie L4 pewnie bym jej nie skończyła. Zawsze kiedy czytam takie rzeczy zastanawia mnie dlaczego renomowane wydawnictwa wydaja takie gnioty. Głupia, płytka, marna literacko.

Idealna książka dla osób, które borykają się z problemami własnego serca i smutku po stracie kogoś bliskiego, pomaga ona zrozumieć i oswoić się z tym uczuciem. Czytając to masz wrażenie jakbyś uwikłany był w jakąś tajemniczą historie i tylko od ciebie zależy czy zgadniesz jaki jest jej koniec, może tak jak mnie powali cię ona z nóg!

Kocham, uwielbiam. Moja ulubiona trylogia!

Książka liczy 652 strony i w moim odczuciu powinno się ją o połowę skrócić,a tym samym skróciłoby się męki czytelnika.Lektura infantylna,taki polski Harleqiun tylko bardzo rozwleczony. Cała treść sprowadza się do tego,że Hanka traci w wypadku rodziców i męża-Mikołaja. Po jakimś czasie poznaje innego Mikołaja,w którym się zakochuje ( z wzajemnością),ale nie potrafi się...

Za długa, nudna, przegadana, męczyłam się przy niej okrutnie.

Dyskusje

5 713