_obsessionwithbooks_ 
,,Służymy swobodnie, bowiem swobodnie kochamy, Mogąc wybierać: kochać lub nie kochać; I tym stoimy albo upadamy.'' Blog: ▶ http://readers-trail.blogspot.com/ Bookstagram: ▶ _obsessionwithbooks_
18 lat, kobieta, Lublin, status: Czytelniczka, dodała: 155 cytatów, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
  • Testament
    Testament
    Autor:
    Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która...
    czytelników: 3549 | opinie: 295 | ocena: 7,25 (1804 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-16 12:44:36
Cykl: Carve the Mark (tom 1)
 
2018-06-15 01:21:19
Cykl: Wszechświaty (tom 3)
 
2018-06-10 00:38:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 3)
 
2018-06-10 00:38:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 2)
 
2018-06-10 00:38:07
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 1)
 
2018-06-10 00:36:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Szklany Tron (tom 5.5)
 
2018-06-10 00:35:42
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Forst (tom 5)
 
2018-06-10 00:35:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Forst (tom 4) | Seria: Mroczna strona
 
2018-06-10 00:35:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Forst (tom 3) | Seria: Mroczna strona
 
2018-06-10 00:35:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Forst (tom 2) | Seria: Mroczna strona
 
2018-06-10 00:35:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Komisarz Forst (tom 1)
 
2018-06-10 00:30:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Dobra ♠, Posiadam ✔, ○ 2018 ○
Autor:
 
2018-06-09 02:07:57
Cykl: Szklany Tron (tom 1)
 
2018-06-07 17:50:45
Cykl: Iskari (tom 1)

Pradawny stworzył niegdyś dwoje ludzi: Namsarę uważanego przez resztę za bohatera oraz Iskari - kobietę siejącą zło i śmierć. To na jej cześć nazwano Ashę, córkę króla Firgaardu, która w tajemnicy przed ojcem zwabia smoki za pomocą zakazanych opowieści. Aby uniknąć ślubu ze znienawidzonym komendantem, Asha musi przynieść swojemu królowi głowę smoka, który przed laty straszliwie ją okaleczył.... Pradawny stworzył niegdyś dwoje ludzi: Namsarę uważanego przez resztę za bohatera oraz Iskari - kobietę siejącą zło i śmierć. To na jej cześć nazwano Ashę, córkę króla Firgaardu, która w tajemnicy przed ojcem zwabia smoki za pomocą zakazanych opowieści. Aby uniknąć ślubu ze znienawidzonym komendantem, Asha musi przynieść swojemu królowi głowę smoka, który przed laty straszliwie ją okaleczył. Jednak czy pośród plątaniny kłamstw i groźnych opowieści dziewczynie uda się dostrzec prawdę zatajaną przed nią od bardzo dawna?

Na temat ,,Ostatniego Namsary'' słyszałam na zagranicznym bookstagramie wiele dobrego. Nie byłam do końca pewna, czego konkretnie mogę spodziewać się po tej książce, lecz równocześnie nie wymagałam od niej cudów.
Na samym początku wgryzienie się w fabułę okazało się dość trudne. Mimo krótkich rozdziałów stron wydawało się coraz więcej, a historia sprawiała wrażenie nieco poplątanej. Jednak po przyswojeniu sobie wykreowanego przez autorkę świata zaczęły się pojawiać sytuacje, które naprawdę przyciągnęły moją uwagę. Tempo czytania stało się szybsze, moje zainteresowanie dalszym rozwojem wydarzeń wciąż rosło...lecz jakiś czas później na powrót ustało. Jest to chyba pierwsza powieść fantasy, w której występują smoki i z jaką osobiście miałam styczność, więc sam fakt ich przedstawienia okazał się czymś nowym, a tym samym oczywiście czymś na plus. Choć nie mogę przyczepić się do bohaterów, nie powiem także, iż zdołałam się z nimi zżyć. Zabrakło mi tutaj również choć odrobiny humoru, który dodałby charakteru całej historii oraz czegoś, co zdołałoby mnie bardziej zaskoczyć.

W gruncie rzeczy mam niezwykle mieszane uczucia względem ,,Ostatniego Namsary''. Zaletą tej lektury jest na pewno stojący na solidnych fundamentach świat, motyw smoków i pradawnych opowieści, jednak cała reszta wypada dość blado na tle innych książek z tego gatunku. Jeśli zostaną wydane pozostałe tomy tej serii, sięgnę po nie bardziej z uwagi na fakt, że nie lubię zostawiać niedokończonego cyklu powieści, niż przez wzgląd na moje zainteresowanie dalszym rozwinięciem fabuły. Wydaje mi się, iż w momencie, gdy książka nabrała większego rozmachu i powoli zyskiwała moją sympatię, zaczęłam oczekiwać od niej więcej niż zamierzałam. To sprawiło, że ,,Ostatni Namsara'' nie prezentując niczego ponad to, co zostało już pokazane, sprawił mi lekki zawód, przez co nie czuję się do końca usatysfakcjonowana po jego zakończeniu.

Podsumowując, w mojej opinii książka okazała się całkiem dobra, jednak nie podzielam w pełni wszechobecnych zachwytów pozostałych czytelników.

pokaż więcej

 
2018-06-02 10:23:01
Autor:
Cykl: All for the Game (tom 1)

,,To nie świat jest okrutny. Tylko ludzie, którzy na nim żyją.''

Neil Josten to początkujący gracz Exy, któremu udaje się podpisać kontrakt z drużyną uniwersytecką Lisów. Życie chłopaka polegało do tej pory na ciągłym uciekaniu i przybieraniu nowych tożsamości, co w dużym stopniu uniemożliwia mu rozpoczęcie kariery. Jednak nie jest on jedynym uciekinierem w swojej drużynie. Co się stanie, gdy...
,,To nie świat jest okrutny. Tylko ludzie, którzy na nim żyją.''

Neil Josten to początkujący gracz Exy, któremu udaje się podpisać kontrakt z drużyną uniwersytecką Lisów. Życie chłopaka polegało do tej pory na ciągłym uciekaniu i przybieraniu nowych tożsamości, co w dużym stopniu uniemożliwia mu rozpoczęcie kariery. Jednak nie jest on jedynym uciekinierem w swojej drużynie. Co się stanie, gdy znajomy z jego przeszłości rozpozna Neila, a gorzka prawda wyjdzie na światło dziennie?

Exy to sport, który nie istnieje we współczesnym świecie. Został wymyślony na potrzeby książki, dzięki czemu autorce udało się stworzyć oryginalną, a przede wszystkim wciągającą już od pierwszej strony fabułę. ,,The Foxhole Court'' to tom rozpoczynający serię ,,All For The Game'', który skupiony jest bardziej na prezentacji bohaterów oraz zapoznaniu czytelnika z fundamentami, na jakich opiera się cała akcja. Każdy zawodnik drużyny Lisów to osoba odstająca od reszty - dzieciaki z trudną przeszłością, uzależnieniami bądź problemami psychicznymi, które nigdy przez całe życie nie otrzymały od nikogo szansy, by móc się rozwijać i odnaleźć swoje miejsce wśród ludzi. Stopniowe dowiadywanie się na ich temat nowych informacji tylko spotęgowało moją ciekawość , a także sprawiło, iż przez nieco ponad 300 stron zaczęłam czuć się w jakiś sposób zżyta z tymi postaciami. Ich wzajemne relacje, obserwowanie walki o utrzymanie własnego życia w ryzach i nieustająca nadzieja ofiarowywana przez Lisy to rzeczy, dla których absolutnie warto było sięgnąć po tę książkę.

Podoba mi się również gatunek powieści. Nie jest to bowiem zwykła młodzieżówka, jakich na obecnym rynku pełno, a książka New Adult z wątkiem kryminalno-sensacyjnym. Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tej serii od osób zza granicy, przez co miałam względem niej spore oczekiwania. ,,The Foxhole Court'' w pełni mnie usatysfakcjonowało, zapalając we mnie chęć do jak najszybszego zapoznania się z pozostałymi tomami. Liczę na to, że pozostałe części okażą się równie dobre, a Wam gorąco polecam sięgnąć i zapoznać się z historią, która prawdopodobnie rozpali i skradnie jeszcze niejedno serce.

,,Pokrewieństwo nie czyni nas rodziną.''

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
445 193 2917
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (129)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (615)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd