magdaLena 
bukfinker.blogspot.com
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało. (Kurt Vonnegut, Niedziela palmowa) Wszystko polega na tym, żeby człowiek był taki, jaki jest, żeby nie wstydził się chcieć tego, czego chce i marzyc o tym, o czym marzy. Ludzie są na ogół niewolnikami konwenansów. Ktoś im powiedział, ze powinni być tacy i tacy, i starają się być takimi aż do śmierci, nie wiedząc nawet, kim byli i są naprawdę. Nie są więc nikim i niczym, postępują niejednoznacznie, niejasno, chaotycznie. Człowiek przede wszystkim musi mieć odwagę być sobą. (Milan Kundera, Żart)
25 lat, kobieta, Lublin, status: Oficjalna recenzentka, dodała: 1 ksiązkę i 2 cytaty, ostatnio widziana 28 tygodni temu

Oficjalne recenzje

25-01-2018
Oficjalna recenzja

Paweł Zuchniewicz w „Siostrze naszego Boga” opisuje ważniejsze wydarzenia z życia Chrzanowskiej, jej relacje z bliskimi, przyjaciółmi i chorymi, a także determinację w walce o domowe pielęgniarstwo. Przywołuje problemy, z którymi Hanna musiała się zmierzyć, by idea służby chorym w domach mogła przeobrazić się w rzeczywistość.

27-06-2017
Oficjalna recenzja

Czytając „Dziewięć twarzy…” patrzymy na Nowy Orlean przez pryzmat biografii jego mieszkańców, z którymi autor przeprowadził mnóstwo rozmów. Zebrany reporterski materiał został mocno przetworzony, gdyż w książce Bauma nie znajdziemy wywiadów, tylko przypominające wyjęte z powieści lub biografii teksty.

04-05-2017
Oficjalna recenzja

„Plażę za szafą” warto przeczytać dla przypomnienia sobie tego, że ludzie, których mijamy codziennie na ulicy, nie zawsze są dokładnie tacy, na jakich wyglądają. Pozory mylą. Pod powierzchnią dostępnego nam na co dzień świata kryją się najróżniejsze patologie, dziwactwa, cierpienia, choroby.

10-04-2017
Oficjalna recenzja

Powieści kryminalne Katarzyny Puzyńskiej znane są przede wszystkim z rozbudowanego tła społeczno-obyczajowego, pogłębionych psychologicznie portretów bohaterów i inteligentnie skonstruowanej intrygi. „Dom czwarty” również zawiera powyżej wskazane elementy. Wątki społeczne i niejednowymiarowe postacie nie sprawiają jednak, że to, co jest esencją kryminału – poszukiwanie winnego – schodzi na dalszy plan.

26-01-2017
Oficjalna recenzja

W 1927 roku XII Pandito Chambo Lama Daszi Dorżo Itigełow wszedł w ostatnią medytację i został pochowany. W 2002 roku po dokonaniu ekshumacji okazało się, że ciało buddyjskiego mnicha nadal znajduje się w dobrym stanie. Wezwano naukowców, by przyjrzeli się temu niecodziennemu zjawisku. Jednak do tej pory badaczom nie udało się jednoznacznie określić, co jest przyczyną nierozkładającego się ciała Itigełowa.

Teraz czytam
 • Ojciec Chrzestny
  Ojciec Chrzestny
  Autor:
  Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta (słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”), a zarazem człowiek honor...
  czytelników: 28478 | opinie: 1059 | ocena: 8,78 (16316 głosów)
 • Widok z Castle Rock
  Widok z Castle Rock
  Autor:
  "Widok z Castle Rock" zajmuje wyjątkowe miejsce w dorobku wybitnej kanadyjskiej autorki. Alice Munro, znana na całym świecie jako mistrzyni opowiadań, tym razem zaskoczyła czytelników i recenzentów, w...
  czytelników: 824 | opinie: 43 | ocena: 6,36 (283 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
330 23 187
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd