Eleanor Catton

Książka Eleanor Catton "Próba" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Urodziła się w Kanadzie, mieszka w Nowej Zelandii. Studiował... Książka Eleanor Catton "Próba" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.

Urodziła się w Kanadzie, mieszka w Nowej Zelandii. Studiowała filologię angielską na University of Canterbury, uzupełniając ją kursem Master's in Creative Writing w The Institute of Modern Letters, na Victoria University w Wellington. Jej pierwsza powieść "The Rehearsal" to praca dyplomowa. Za drugą "The Luminaries", otrzymała w 2013 roku nagrodę The Man Booker Prize.

źródło opisu: en.wikipedia.org

źródło zdjęcia: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Próba
Próba
Eleanor Catton

6,19 (320 ocen i 67 opinii)
Próba
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Debiutancka powieść autorki wielkiego bestselleru "Wszystko, co lśni". Prowokująca i ambitn...
czytelników: 1192 | opinie: 67 | ocena: 6,19 (320 głosów) | inne wydania: 1
Wszystko, co lśni
Wszystko, co lśni
Eleanor Catton

7,35 (1096 ocen i 222 opinii)
Wszystko, co lśni
Najdłuższa w historii książka nagrodzona Bookerem i najmłodsza laureatka tej nagrody! Lata 60. XIX wieku, Nowa Zelandia. Na wyspie wybucha gorączka złota. Szkot Walter Moody to jeden z tych śmiałk...
czytelników: 4961 | opinie: 222 | ocena: 7,35 (1096 głosów) | inne wydania: 4

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (2)

2
1524
4275
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (30)

Czytelnicy (1524)

Cytaty tego autora (30)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Dobrze wyjść z pisarzem: Zadie Smith

Czas nie jest tym, czym jest w istocie, tylko tym, jak się go odczuwa. To słowa z powieści Zadie Smith „O pięknie”. Od tej książki zaczęła się nasza wspólna historia. Jednak bliską mi pisarką stała się po publikacji „Jak zmieniałam zdanie”, zbioru esejów poświęconych m.in. takim ważkim kwestiom jak pisanie i czytanie.


więcej
Córka bibliotekarki - wywiad z Eleanor Catton

Na światową scenę literacką wdarła się przebojem dzięki opasłej i znakomitej powieści „Wszystko, co lśni” (Nagroda Bookera), w której przygodowo-zagadkowa fabuła łączy się z wysmakowaną formą i która przenosi nas do XIX-wiecznej Nowej Zelandii. Poznaliśmy także jej debiutancką „Próbę” (obie nakładem Wydawnictwa Literackiego), rzecz o obyczajowym skandalu pokazanym przez teatr – a w październiku autorka gościła na krakowskim Festiwalu Conrada.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd