Eleanor Catton

Książka Eleanor Catton "Próba" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Urodziła się w Kanadzie, mieszka w Nowej Zelandii. Studiował... Książka Eleanor Catton "Próba" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.

Urodziła się w Kanadzie, mieszka w Nowej Zelandii. Studiowała filologię angielską na University of Canterbury, uzupełniając ją kursem Master's in Creative Writing w The Institute of Modern Letters, na Victoria University w Wellington. Jej pierwsza powieść "The Rehearsal" to praca dyplomowa. Za drugą "The Luminaries", otrzymała w 2013 roku nagrodę The Man Booker Prize.

źródło opisu: en.wikipedia.org

źródło zdjęcia: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Próba
Próba
Eleanor Catton

6,16 (338 ocen i 69 opinii)
Próba
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Debiutancka powieść autorki wielkiego bestselleru "Wszystko, co lśni". Prowokująca i ambitn...
czytelników: 1231 | opinie: 69 | ocena: 6,16 (338 głosów) | inne wydania: 1
Wszystko, co lśni
Wszystko, co lśni
Eleanor Catton

7,34 (1148 ocen i 229 opinii)
Wszystko, co lśni
Najdłuższa w historii książka nagrodzona Bookerem i najmłodsza laureatka tej nagrody! Lata 60. XIX wieku, Nowa Zelandia. Na wyspie wybucha gorączka złota. Szkot Walter Moody to jeden z tych śmiałk...
czytelników: 5166 | opinie: 229 | ocena: 7,34 (1148 głosów) | inne wydania: 4

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (2)

Przeczytaj także

2
1603
4431
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (29)

Czytelnicy (1603)

Cytaty tego autora (30)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Ręka do góry, kto przeczytał liczącą ponad tysiąc stron książkę „Wszystko, co lśni”? Jeśli jeszcze się za to nie zabraliście, to czas zacząć lekturę, by zdążyć przed serialem. We wtorkowych newsach zdradzamy, kto wcieli się w bohaterów powieści Eleanor Catton, z jakimi oskarżeniami spotkała się Rowling, a także które opowiadanie Murakamiego zostanie zekranizowane.


więcej
Dobrze wyjść z pisarzem: Zadie Smith

Czas nie jest tym, czym jest w istocie, tylko tym, jak się go odczuwa. To słowa z powieści Zadie Smith „O pięknie”. Od tej książki zaczęła się nasza wspólna historia. Jednak bliską mi pisarką stała się po publikacji „Jak zmieniałam zdanie”, zbioru esejów poświęconych m.in. takim ważkim kwestiom jak pisanie i czytanie.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd