Dom zbrodni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Crooked House
powieść, zbrodnia, przestępstwo

Inne wydania

Zapoczątkowaną w czasie wojny miłość młodej Angielki do jej rodaka-dyplomaty ma według ich planów po zakończeniu wojny i powrocie do kraju uwieńczyć zawarcie związku małżeńskiego. Do spotkania dochodzi, ale małżeństwo stoi pod znakiem zapytania. Uczucia nie wygasły. Przeszkodą jest nagła śmierć dziadka narzeczonej i podejrzenie o morderstwo. Kto z licznej rodziny mógł być sprawcą? Dziewczyna nie chce ślubu przed rozwiązaniem ponurej zagadki. Do śledztwa włącza się narzeczony.

Ulka | 2014-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znakomita powieść kryminalna. Od pierwszej strony czytałam z ogromnym zaciekawieniem. Niezwykli bohaterowie odzwierciedlają mroczny klimat powieści. Czytając te historię intuicja mnie nie zawiodła, od początku byłam niemalże pewna,że to dziewczynka stoi za tym morderstwem. Jest to moja pierwsza książka tej autorki. Mam nadzieję, że nie ostatnia.

Alex Ritter | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

"Dom zbrodni" jest ciekawym i wciągającym kryminałem. Chyba jak każde dzieło Christie.
Książka zaczyna się niewinnie od spotkania dwojga zakochanych ludzi. Później oboje po rozłące się spotykają, zaraz po śmierci dziadka Sophie. Niby w tym nic dziwnego, że umiera starszy człowiek, ale jemu ktoś pomógł...
Charles zostaje "szpiegiem" w domu Leonidasów i próbuje pomóc rozwiązać zagadkę śmierci milionera. Gdy wszyscy już myślą, że sprawa jest już zamknięta. Dochodzi do kolejnego zdarzenia...
Pięknie zaplanowane zbrodnie przez mordercę, które w dodatku usuwają go z kręgu podejrzanych...
Powieść posiada wszystko, co lubię: zagadkę, akcję, zbrodnie, romans. Trzyma do końca w nie pewności i napięciu.
Wszyscy mają motyw. I nawet nie podejrzewasz, kto może okazać się zabójcą...

Paweł | 2015-09-20
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 września 2015

Bardzo dobry klasyk kryminału. Frapuje od pierwszej strony. Fabuła rozrasta się w miarę poznawania nowych bohaterów. Historia związanej z wydarzeniami rodziny bardzo ciekawa i interesująca. Dziwne powiązania małej dziewczynki z kryminalną zagwozdką sprawiają, że książkę czyta się chętnie. Bogaty dziadek, wielu dzieci i wnucząt. Wydaje się, że to pieniądz będzie stał nad podziałami rodziny. Wyjaśnienie sprawy rośnie w miarę czytania. Polecam.

Pinacolada | 2015-01-28
Na półkach: Audiobook, Przeczytane

Świetny kryminał. Bardzo wciągający. Do ostatnich stron nie domyśliłam się kto stoi za morderstwem. Ciężko domyślić się kto uknuł zbrodnie. Bardzo się zdziwiłam gdy wszystko wyszło na światło dzienne. Polecam.

Aniutka90 | 2012-10-06
Przeczytana: 06 października 2012

Jak zwykle Agatha Christie mnie nie zawiodła!
Dopadł mnie przesyt "cukierkowatych" romansideł, miałam ochotę na coś tajemniczego, kryminalnego, coś mocniejszego! I tu mój wybór padł na "Dom zbrodni" mojej ulubionej pisarki. Jeszcze bardziej zaintrygowała mnie nota od autorki na samym początku, mianowicie "słusznie uważam go za jedną z moich najlepszych książek", pełna ciekawości zabrałam się za czytanie. Co mamy tym razem?
Przenosimy się do czasów powojennych gdzie poznajemy zakochanego Charlesa w pięknej i tajemniczej Sophie Leonides, która mieszka w wielkiej willi z większością rodziny i krewnych. Gdy nasz bohater przyjeżdża ze Wschodu,dowiaduje się że dziadek Sophie nie żyje i możliwe że został zabity przez któregoś z domowników. Każdy jest podejrzany, za sprawą swojego ojca wkracza do ich domu by na własną rękę dowiedzieć się co tak na prawdę się stało i zostaje świadkiem wstrząsających wydarzeń. Każdy podejrzany ma motyw, jak to rozwikła? Prawda ogromnie Was zaskoczy!
Jak...

ZARAZA | 2014-01-03
Przeczytana: styczeń 2014

Sama autorka uważa, że "Dom zbrodni" to jedna z jej ulubionych powieści. Tak i dla mnie stała się jedną z najbardziej lubianych książek Christie i uważam ją za jedną z najlepszych, jakie do tej pory przeczytałam. Ten kryminał wciąga czytelnika od początku do końca, przeczytałam ją bez żadnej przerwy. Bardzo podoba mi się wykreowana rodzina, która nie jest typowa i nudna. A intryga skonstruowana jak zwykle po mistrzowsku. Polecam absolutnie nie tylko fanom pisarki, ale także osobom, które po prostu lubią dobre książki.

Kucu | 2015-09-12
Przeczytana: wrzesień 2015

Agatha Christie kolejny raz w bardzo dobrej formie. Historia morderstwa seniora rodu Leonides który został otruty w niewyjaśnionych okolicznościach. Każdy członek rodziny jest podejrzany, bo każdy mógłby mieć motyw i skorzystać na tej śmierci. Zaskoczenie zaskakujące jak to w przypadku autorki jest już normą. Bardzo przyjemna i szybka lektura. Klasyka kryminału!

Marianna | 2016-04-29
Przeczytana: grudzień 2015

Najmniej podejrzana osoba okazuje się mordercą. Tylko u Agathy Christie jest to możliwe. Podziwiam jej talent. Nikt tak jak ona nie potrafił skonstruować intrygi i tak sprawnie jej wyjaśnić na koniec. Mimo, że w tym tomie nie spotkamy naszego ulubionego detektywa - to i tak będziemy zachwyceni. Polecam gorąco!

Agacha | 2016-05-14
Przeczytana: 12 maja 2016

Bogaty, szczodry i uwielbiany przez wszystkich senior rodu zostaje otruty. Czyżby jednak nie wszyscy członkowie rodziny go kochali?
Jak zawsze szatańska i zaskakująca intryga stworzona przez królową kryminału.

Booka | 2012-03-12
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Jeden z bardziej interesujących kryminałów Agathy Christie. Intryga, która trzyma czytelnika w napięciu do końca.
Czyta się szybko i z ogromną chęcią poznania mordercy (zresztą jak zawsze u Christie) z tym, że tu jest sporo podejrzanych. Kto spośród tak dużej liczby osób popełnił zbrodnię? O tym należy już przeczytać. Zakończenia ciężko się domyślić niemalże do samego końca.
Książkę jak najbardziej polecam. Nie tylko fanom Christie.