Sammael 
sammaelsmb.blogspot.com
Student filologii angielskiej, z pasji eksperymentuje z muzyką, w wolnym czasie pochłania książki i filmy oraz miliony nowych albumów i zespołów. Miłośnik dobrej kawy i kotów, ciężkich brzmień i rocka z południa Stanów Zjednoczonych.
22 lat, mężczyzna, Przeworsk, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 6 cytatów, ostatnio widziany 1 rok temu
Dodane cytaty
 • Aby koń był silny, należy go karmić. Aby człowiek był silny, należy go uczyć.
  Przemek KossakowskiNa granicy zmysłów
 • Prawda bowiem jest taka, że w tej materii nie liczą się fizyczne szczegóły ani nawet to, co partner ma wam do zaoferowania, lecz jakość uczucia, jakie sami wnosicie.
  Romain GaryCzarodzieje
 • - Jestem pewna, że zawsze będziesz mnie kochał - powiedziała. - Zawsze. Nigdy cię nie zawiodę. Zawsze będę z tobą, w cieple twoich wspomnień, i nic złego mi się nie stanie. Będę nawet coraz piękniejsza. Dzięki tobie pozostanę żywa i młoda długo po śmierci. I nigdy nie przestaniesz czynić mnie jeszcze piękniejszą. Zachowasz mnie na zawsze , nikt nie zdoła ci mnie odebrać. Twój ojciec uważa, że zostaniesz pisarzem, mówi, że twoje oczy umieją wymyślać wszystko, co widzą. Wymyśl mnie dobrze, Fosco.
  - Teresino...
  - Szsz... Nic nie mów. Zresztą nie umiałbyś tego powiedzieć. Tak jest lepiej. Lepiej czuć. Słowa mają złe obyczaje, to łobuziaki.
  Romain GaryCzarodzieje
 • - Wiesz, miłość najbardziej potrzebuje wyobraźni. Każdy musi tworzyć drugiego całą swoją wyobraźnią, ze wszystkich sił, nie wolno ani piędzi ziemi oddać rzeczywistości; a wtedy, gdy spotkają się dwie wyobraźnie... Nie ma nic piękniejszego.
  Romain GaryCzarodzieje
 • - Płacz - powiedział z czułością, która chwytała za serce. - Płacz za siebie i za mnie. Płacz w moim imieniu, bo ja już niestety nie potrafię. Nie mam już tego, co trzeba. Łzy trudniej jest wytworzyć niż kamień filozoficzny. Przychodzą same, a pewnego dnia przestają i tyle. Pewnego dnia łzy wysychają. Nie czują się z nami dobrze, bo nie ma już ciepła, odpowiedniego klimatu...
  Wybuchnął śmiechem.
  - Łzy są jak pomarańcze.
  Romain GaryCzarodzieje
 • Tak czy owak, nic nie pozostawiało wątpliwości - moja ukochana, moja najmilsza Teresina była opętana przez siły wtedy mi nieznane i dlatego tym bardziej niepokojące. Wkrótce miały się one rozpanoszyć po trosze w całej Europie ku uciesze rozmaitych kanalii, które wykorzystywały je do własnych celów, gdy tylko zrozumiały, że wystarczy trąbić o wolności, by móc uciskać, o braterstwie, żeby rozstrzeliwać, i o równości, aby wspiąć się na pochylony kark ludu i tam wygodnie się rozsiąść.
  Romain GaryCzarodzieje
Moja biblioteczka
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd