Adrian Jaworek 
kolegaliterat.pl, , twitter.com/kolega_literat, , wywrota.pl/ludzie/KolegaLiterat, , facebook.com/adrian.jaworek
Despota czepiający się szczegółów. Mało mówi, dużo pisze. Kontakt w sprawach różnych: kontakt@kolegaliterat.pl
30 lat, mężczyzna, status: Oficjalny recenzent, dodał: 6 książek i 1 cytat, ostatnio widziany 1 rok temu

Oficjalne recenzje

19-09-2016
Oficjalna recenzja

Zacznę od tego, co w „Nic oprócz strachu” Magdaleny Knedler mnie zachwyciło. Należy zwrócić szczególną uwagę na gęstą atmosferę narracji. Anna Lindholm, główna bohaterka powieści, zostaje wplątana w niezwykle rozbudowaną intrygę. Ciekawe jest to, że tajemnica ma korzenie w przeszłości, a jej dotychczasowe życie okazuje się być wyłącznie złudzeniem.

16-09-2016
Oficjalna recenzja

Archeolog jako bohater powieści kryminalnej? Nie jest to żaden dziwny pomysł, ale interesująca i odświeżająca gatunek kreacja postaci. Rozwiązywanie zagadek, odkrywanie groźnych tajemnic, walka o najmniejszy szczegół oraz poruszanie się pomiędzy wskazówkami za pomocą wypracowanej dedukcji – tak działają detektywi, a przecież swoją dokładnością nie ustępują ich archeolodzy. 

13-06-2016
Oficjalna recenzja

Ślepy trop” rozpędza się powoli. Na początku czytelnik zostaje wrzucony w trwające śledztwo. William Wisting szuka nowych tropów, czuje na karku oddech prasy, która z wielką przyjemnością pragnie ogłosić klęskę policji. Pojawiają się naciski, aż nagle, za sprawą dziwnego, ale wyjaśnionego później, zbiegu okoliczności główny bohater otrzymuje nowy trop. Detektywistyczna intuicja zaprowadzi go w bardzo niebezpieczne rejony! 

21-04-2016
Oficjalna recenzja

Sama historia w „Grze pozorówjest solidna. Stanowi ciekawe połączenie dreszczowca ze śledztwem rodem z amerykańskich kryminałów czarnych. Są oszustwa, szantaże, zmiany tożsamości oraz wiele innych porządnych zwrotów akcji. Poznawanie historii, w którą została wplątana główna bohaterka, jest wciągające, wystarczy tylko przymknąć oko na wszechobecne detale.

21-01-2016
Oficjalna recenzja

Karin Slaughter postępuje bardzo sprytnie. Zwodzi czytelnika, podsuwa mu różne rozwiązania i często odwraca uwagę. Gdy odbiorca poczuje, że wie już wszystko, że nic go nie zaskoczy, autorka wyskakuje zza literackiego węgła i wali go w głowę zwrotem akcji. Ta sytuacja w książce powtarza się wielokrotnie. Wpływa to na świetny rytm narracji – raz jest szybciej, raz wolniej – co sprawia, że czytelnik nie przysypia w trakcie lektury.

Teraz czytam
  • Prokurator Alicja Horn
    Prokurator Alicja Horn
    Autor:
    Sensacyjna powieść, której akcja toczy się w Warszawie w latach trzydziestych XX wieku ukazuje gangsterów przemienionych w poważnych biznesmenów, fortuny zdobywane nieuczciwie, wybujały erotyzm... Boh...
    czytelników: 311 | opinie: 20 | ocena: 6,73 (137 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
520 13 379
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (38)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd