83-11-06572-1
noc, miasto, Hitler, Polska, miłość, Zamojski
Angelika

Książka ta opowiada o sprawach mało dziś znanych, zwłaszcza młodemu pokoleniu: o tragicznych i skomplikowanych losach mieszkańców miasta na Podolu, gdzie hitlerowski najeźdźca stosował perfidną zasadę: dziel i rządź, wykorzystując nawarstwiające się od wieków, zadawnione urazy i uprzedzenia. Specyficzną, niepowtarzalną atmosferę miejsca i czasu autor ukazuje w sposób epicki, a na rozległym tle obrazu wielonarodowej społeczności przedstawia dzieje polskiej rodziny, w której jedyny ocalały mężczyzna, główna postać powieści, jest uwikłany nie tylko w działalność konspiracyjną, lecz przede wszystkim w niełatwą miłość, pełną przygód i dramatycznych perypatii, zmuszających do trudnych moralnych wyborów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne