Genetyka człowieka. Rozwiązywanie problemów medycznych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Human Genetics. A Problem-Based Approach
genetyka
fibronektyna

Nowoczesny podręcznik genetyki człowieka, w którym klinika, genetyka i biologia molekularna są wzajemnie posplatane. Problemy opisane są w przejrzysty sposób w 10 rozdziałach zawierających tematy: - wrodzone błędy metabolizmu - mutacje genów strukturalnych - dziedziczenie sprzężone z chromosomem X - chromosomy i aberracje chromosomowe - dziedziczenie wieloczynnikowe - dziedziczenie...

- wrodzone błędy metabolizmu
- mutacje genów strukturalnych
- dziedziczenie sprzężone z chromosomem X
- chromosomy i aberracje chromosomowe
- dziedziczenie wieloczynnikowe
- dziedziczenie mitochondrialne
- genetyka nowotworów
- genetyka rozwoju
- genetyka populacyjna

Podręcznik adresowany do studentów medycyny i lekarzy tych specjalności, które stykają się z chorobami dziedzicznymi, czyli przede wszystkim pediatrów, internistów, położników i ginekologów, a także do biologów zainteresowanych odniesieniami genetyki molekularnej do medycyny.

źródło opisu: okładka

fibronektyna | 2011-04-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

O ile "Genomy" Brown'a to najlepszy jak do tej pory almanach wiedzy czysto naukowej z zakresu biologii molekularnej, o tyle "Genetyka ..." Korf'a stanowi perfekcyjne wręcz połączenie zagadnień suchej genetyki z kliniką, przy czym dialog pomiędzy jednym a drugim bywa czasem zawiły, również na gruncie rzeczywistym.
Książka jest napisana przy tym bardzo składnie i podzielona na logicznie ułożone podrozdziały, co ogromnie ułatwia odnalezienie się w danym zagadnieniu (część teoretyczna opatrzona autentycznym przykładem, schematy i rysunki, odniesienie do historii chorego i porady rodzinnej, ujęcie tematu od strony medycznej oraz czysto technicznej - świetny dodatek dla praktyków biotechnologów, biologów molekularnych etc. i na koniec - pytania sprawdzające). Język jest naukowy, ale mimo wszystko na tyle swobodny, by książę można było czytać również do poduszki, jako kawał solidnej literatury.

Horus | 2016-07-13
Na półkach: Biologia, Przeczytane