Czynniki rozwoju człowieka. Wstęp do ekologii człowieka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Natalia

Spis treści WSTĘP (Napoleon Wolański) 1. ROZWÓJ ONTOGENETYCZNY A FORMOWANIE SIĘ GATUNKU HOMO SAPIENS JAKO FUNKCJA ZMIAN PRZYSTOSOWAWCZYCH DO ŚRODOWISKA 2. GENETYCZNE UWARUNKOWANIA ROZWOJU CZŁOWIEKA 3. CZYNNIKI PARAGENETYCZNE I ŚRODOWISKA WEWNĘTRZNEGO W DETERMINACJI ROZWOJU CZŁOWIEKA 4. ROLA UKŁADU NEUROHORMONALNEGO W KSZTAŁTOWANIU STO SUNKÓW CZŁOWIEKA ZE ŚRODOWISKIEM W ASPEKCIE ONTO GENEZY...

Spis treści
WSTĘP (Napoleon Wolański)
2. GENETYCZNE UWARUNKOWANIA ROZWOJU CZŁOWIEKA
5. ZNACZENIE AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W ROZWOJU FIZYCZNYM CZŁOWIEKA (Stanisław Kozłowski)
6. CZYNNIKI KLIMATYCZNE I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ ONTOGENE-TYCZNY CZŁOWIEKA
7. ROLA ŻYWIENIA W ROZWOJU CZŁOWIEKA
8. ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA A ZDROWIE I MOŻLIWOŚCI ROZWOJU CZŁOWIEKA
9. WARUNKI SPOŁECZNO-BYTOWE JAKO CZYNNIKI ROZWOJU CZŁOWIEKA
ANEKS I. LISTA DZIEDZIN STANOWIĄCYCH PRZEDMIOT SPOŁECZNEGO ZAINTERESOWANIA ORAZ SPOŁECZNYCH WSKAŹNIKÓW
10. CZYNNIKI EMOCJONALNE I SPOŁECZNE W ROZWOJU PRZYSTOSOWANIA CZŁOWIEKA DO ŚRODOWISKA
11. MECHANIZMY OBRONNE W ROZWOJU ONTOGENETYCZNYM CZŁOWIEKA I ICH ROLA W KSZTAŁTOWANIU STOSUNKÓW ORGANIZM—ŚRODOWISKO

źródło opisu: PWN, 1972

źródło okładki: zdjęcie autorskie