Performans

Seria: Eseje o Sztuce
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
sztuka
Snoopy

Próba spojrzenia na „hipertekstualną, wirtualną i płynną” problematykę performansu. Autor stawia pytania zarówno o przyczynę jego niezwykłej popularności w wieku XX, jak i o płynące z niego korzyści dla dyskursu humanistycznego. Zasadniczą część pracy poświęcono charakterystyce głównych osi pojęciowych, wokół których formułuje się współczesna myśl performatywna. Dokonywane w ten sposób uściślenie pojęcia performansu stwarza szansę wyjścia z chaosu, którego efektem jest pogląd o nieuchwytności przedmiotu badań.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

scarpeta | 2014-11-02

jako podręcznik bardzo dobra! zbiera i porządkuje informacje.

choć (jak to podręcznik) pozbawiona życia - nie wiadomo co właściwie o performansie myśli sam autor.

wundernix | 2016-08-27
mariamarianowna | 2016-03-30