Jacek Wachowski

Teatrolog, literaturoznawca. Członek Polskiego Towarzystwa Semiotycznego, Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego, oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Ekspert zewnętrzny Narodowego Programu... Teatrolog, literaturoznawca. Członek Polskiego Towarzystwa Semiotycznego, Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego, oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Ekspert zewnętrzny Narodowego Programu Foresight „Polska 2020”.
Zajmuje się: teoretyczną i metodologiczną refleksją nad dramatem i teatrem; historią teatru starożytnej Grecji; badaniami nad komunikacją społeczną i estetyczną; współczesnymi zjawiskami artystycznymi powstającymi w obrębie sztuki widowiskowej. Perspektywą scalającą owe zainteresowania pozostaje problematyka widowisk interpretowanych poprzez pryzmat zróżnicowanych metodologicznie dyskursów, zmierzających do ukazania ich wymiaru teoretycznego, historycznego, społecznego, kulturego, a także estetycznego. W sensie metodologicznym badania prowadzone przez prof. Wachowskiego opisuje przekonanie, że do rozpoznania współczesnych zjawisk humanistycznych (a szczególnie tych, które usytuowane są na wszelkiego rodzaju pograniczach), niezbędne jest wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi badawczych: filozoficznych, antropologicznych, semiotycznych i strukturalnych (teatr, bardziej niż inne formy artystyczne wymusza rozpoznawanie jego problematyki za pomocą narzędzi heterogenicznych, odnoszących się do szerokiego spectrum problemów artystycznych i społecznych).

źródło opisu: http://www.wot.amu.edu.pl/zaklad/wachowski.html

źródło zdjęcia: http://www.wot.amu.edu.pl/zaklad/wachowski.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Logos i Melpomena
Logos i Melpomena
Jacek Wachowski

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Performans
Performans
Jacek Wachowski

6,9 (10 ocen i 1 opinii)
Performans Seria: Eseje o Sztuce
Próba spojrzenia na „hipertekstualną, wirtualną i płynną” problematykę performansu. Autor stawia pytania zarówno o przyczynę jego niezwykłej popularności w wieku XX, jak i o płynące z niego korzyści...
czytelników: 44 | opinie: 1 | ocena: 6,9 (10 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
12
26
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd