Duchowość Żydowska. Krótkie wprowadzenie dla chrześcijan

83-7033-443-1
judaizm, religia
religia
BethLuisNion

Rabin Lawrence Kushner, znany i ceniony w Stanach Zjednoczonych pisarz religijny, autor wielu nagrodzonych książek, jest wybitnym znawcą żydowskiego mistycyzmu. (...) Niniejsza książka to owoc przyjaźni autora z chrześcijańskim duchownym. "Postanowiliśmy co miesiąc pisać dla siebie nawzajem krótki esej. Pomyśleliśmy, że może to być dobry sposób na dowiedzenie się czegoś o swoich religiach" - wyjaśnia Kushner. Prowadząc nas w głąb żydowskiej duchowości, pisarz przedstawia kluczowe elementy judaizmu. (...) Ukazując bogactwo mądrości żydowskiej, stara się odpowiedzieć na pytania chrześcijan i dzięki temu pozwala im spojrzeć na ich własną wiarę z innej perspektywy - perspektywy dzieci Izraela.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie

Ania | 2014-11-23