Księga Liter. Mistyczny alef-bet

Wydawnictwo: Austeria
9788361978602
religia

Księga liter, opublikowana po raz pierwszy w 1975 roku, formą nawiązuje do Talmudu i innych ksiąg religijnych, treścią – do wielowiekowej spuścizny żydowskiej mistyki. Przeznaczona pierwotnie dla Żydów, którzy niewiele wiedzieli o tradycji przodków, szybko stała się bestsellerem. Jedni czytają ją jako podręcznik hebrajskiej kaligrafii, inni widzą w niej traktat kabalistyczny albo opowieść o chasydzkim folklorze. Zachwycali się nią Elie Wiesel i Isaac Bashevis Singer, który zauważył: „To księga miłości do żydowskich liter. Pozwala nam odczuć to, o czym kabaliści wiedzieli zawsze: że litery alfabetu nie są zwyczajnymi znakami, lecz symbolami naszej historii, naszej filozofii, żydowskiego życia. To niezwykła książka”.

źródło opisu: http://www.austeria.pl/d4418_ksiega_liter._mistyczny_alef-bet_.html

źródło okładki: http://www.austeria.pl/d4418_ksiega_liter._mistyczny_alef-bet_.html

wanilioweniebo | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017