Przemiana

Tłumaczenie: Paweł Beręsewicz
Wydawnictwo: Skrzat
The Changeover

Czternastoletnia Laura staje przed poważnym życiowym wyborem. Musi zdecydować, czy chce dokonać śmiertelnie niebezpiecznej przemiany po to, by zdobyć nadnaturalne umiejętności i zostać... czarownicą. Decyzję tę musi podjąć szybko, by móc uratować swego umierającego braciszka. W tych zmaganiach wspiera ją chłopak, który od urodzenia posiada niezwykłą moc. Ich relacja przeradza się w coś więcej niż tylko przyjaźń.
Przemiana to niezwykła opowieść o pierwszej miłości, poświęceniu, zaufaniu i magii.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

choko_monster | 2010-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2010

Czytając tą książkę zadałam sobie dwa pytania: 1.Co zrobiłby doktor House, gdyby to on trafił na przypadek trzylatka z którego uchodzi życie? 2.Czy we wszystkich książkach dla młodzieży, po które ostatnio sięgam, główny bohater płci męskiej musi być skrzywdzonym przez życie młodzieńcem trudnym w kontaktach z ludźmi, który zwraca uwagę na główną bohaterkę i podkochuje się w niej wcześniej niż ona w nim?

W odpowiedzi na pierwsze pytanie mogę sobie wyobrazić House'a stojącego przed swoim zespołem, postukującego flamastrem w białą tablice zapełnioną nazwami dziwnych chorób i objawów i mówiącego "musi być rozwiązanie". Na drugie pytanie mogę odpowiedzieć: nie we wszystkich książkach, ale w wielu, bo czytelnicy to lubią.

Tak, czy inaczej książka całkiem fajna, a stempelek i uśmiech Carmody'ego Braque'a mnie przeraża.

***

Dodaje wpis po paru tygodniach od napisania tego co jest wyżej.

Pare dni temu byłam z koleżanką w bibliotece. Chodzę tam często i długo przesiaduje na wykładzinie...

sqiki | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 maja 2014

Od kiedy sięgnęłam po tę książkę czułam, że już ją czytałam. Może naprawdę tak było? Wiedziałam co się wydarzy z chłopcem, ale kompletnie nie pamiętałam innych wątków. Sorry ("za każdym razem jak chcę ze coś przeprosić, muszę się przedstawić") wydaje mi się postacią na tyle tajemniczą i dziwną, że nadal go nie rozumiem, a Laura tak zwykła, jakby naprawdę żyła, chociaż "czułam się jakbym była postacią z powieści". Więc jakby sama sugeruje, że nie jest prawdziwa.
Historia jest chyba trochę banalna, ale poruszająca moje jakże pospolite serce. Pocałunki, pierwsza miłość, jak i miłość na nowo, choroba, smutek, odkrywanie tajemnic, nowe spotkania. Wszystko to spowite w opowieść prostym językiem i fantastyczną przygodą.
Najdziwniejsze jest to, że kiedy robiłam co innego podczas majówki, cały czas myślałam o tej książce, co będzie dalej, nie mogłam się doczekać. Emocjonowałam się i czułam nastrój tej powieści. A jednak się nie doczekałam...tak długo oczekiwałam na coś, co nie nastąpiło....

Junnika Malien | 2014-07-16
Przeczytana: maj 2014

Czuję się dziwnie przyznając, pośród tylu negatywnych opinii, że "Przemiana" jest jedną z moich ulubionych książek. Czytało się ją lekko, nie była tak zagmatwana jak niektóre znane mi dzieła literackie i nie wymagała jakiegoś specjalnego skupienia. Słowem: miała wszystko, co sobie w książkach cenię. Nie jest może super hiper, ale mi odpowiada. Mój klimat :) I przyznam otwarcie, że wypożyczyłam ją z biblioteki tylko dlatego, że prawie mnie zabiła spadając z półki, gdy ukradkiem czytałam "Kiki Strike" :D

Nika | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2012
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Spodziewałam się czegoś innego... Książka nie była zła, ale też nie spodobała mi się jakoś specjalnie. Sam pomysł był w porządku, ale co do wykonania mam wątpliwości. Główna bohaterka wydaje się być taka... bezbarwna. Jej charakter nie został określony w wyrazisty sposób.

Podsumowując uważam, że "Przemiana" jest dobrą książką dla zabicia czasu, jednak nie polecam jej bardziej wymagającym czytelnikom.

Książka łatwa i szybko można ją przeczytać . Tematyka też bardzo fajna ,szczególnie dla młodzieży .Pokazuje jak człowiek może poświęcić się dla drugiego człowieka.

Maria | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Jeśli mam być szczera to ta książka wcale mnie nie wciągnęła. Fakt. Ma w sobie coś co sprawia, że jest może i ciekawa ale nic szczególnego. Tym, którzy mają szczególne wymagania co do literatury nie polecam tej lektury. Da się przez nią przebrnąć ale nie powala. Nie jestem nawet pewna czy mogę powiedzieć, że ją przeczytałam, ponieważ większość stron tylko przeleciałam wzrokiem czytając prawie tylko dialogi.

Biedronka | 2013-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Po przebrnięciu przez kilkanaście pierwszych stron czyta się bardzo szybko, co jest niewątpliwą zaletą. Ciekawy temat, dosyć banalna historia miłosna i magia przedstawiona nieco inaczej niż w innych tego typu książkach. Wydaje mi się, że wątek Jacka został zepchnięty na bok, a powinien być tym głównym. Dobra dla zabicia czasu, niezbyt ambitna, ale mimo wszystko niezła.

aniela231 | 2018-08-25
Przeczytana: sierpień 2018

NAJLEPSZA KSIĄŻKA EVER. Suuuuuperrr! Czytałam z zapartym tchem. Dstarcza megggga emocji. Cudowna książka! Jedna z takich, którą "You must have".
Musisz przeczytać.
Polecam bardzo, bardzo serdecznie.

Proszę o kontynuację, książka jest za dobra, żeby ją tak zostawić... Nie mówię, że idealna, ale przyznajmy szczerze - są o wiele gorsze i ludzie się nimi zachwycają.

SeaGoddess | 2012-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2010
Przeczytana: czerwiec 2010

Sięgnęłam po nią zachwycona okładką i opisem. Niestety, muszę przyznać, że powieść mnie zawiodła. Okazała się pospolita i momentami wręcz nudna. Cały czas oczekiwałam tylko pojawienia się Sorry'ego i zagłębienia się w jego relacje z Laurą. Jedyne czym mnie zachwyciła ta książka i co znacznie podniosło jej ocenę to sama przemiana głównej bohaterki. Tylko ten moment czytałam z ciekawością - reszta nużyła mnie niemiłosiernie. Przywykłam do książek z akcją, a tu takiej niestety zabrakło.