Fascynujący świat

978-83-7183-735-7
budowle, fascynacja
albumy
gall21

W albumie zaprezentowano blisko czterdzieści miejsc na ziemi, które zachwycają ponadczasowym charakterem, tajemniczością, historycznym i religijnym klimatem, wzbudzając podziw dla ówczesnych architektów i budowniczych. Piękne zdjęcia zachęcają do ich odwiedzenia, a towarzyszące im teksty przybliżają bogata historię i dzień dzisiejszy oraz najsłynniejsze budowle i zwyczaje mieszkańców tych miejsc. Poznajemy m.in. wspaniałe zabytki takich miast, jak: Sana, Barcelona, Londyn, Wenecja czy Hawana, greckie klasztory, cuda architektury Bliskiego i Dalekiego Wschodu, hinduistyczne świątynie i tajemnicze budowle pozostawione przez Indian Ameryki Środkowej i Południowej.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl