Wielka Encyklopedia Medyczna (lit-mie)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Encyklopedia Medyczna / Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
978-83-286-0311-6
zdrowie, medycyna
Adam

Tom 11 (lit –mie) tej nowoczesnej serii wydawniczej prezentuje w porządku alfabetycznym zagadnienia należące do następujących obszarów tematycznych: zdrowie, medycyna, profilaktyka chorób, nowości w dziedzinie medycyny, farmacji i biologii. Omówiono w nim m.in. tak aktualne dziś problemy jak śmierć łóżeczkowa, bolesne miesiączkowanie i miażdżyca. Przejrzyście zbudowane hasła wzbogacone są...

Omówiono w nim m.in. tak aktualne dziś problemy jak śmierć łóżeczkowa, bolesne miesiączkowanie i miażdżyca. Przejrzyście zbudowane hasła wzbogacone są licznymi ilustracjami, tabelami, schematami i wykresami.

Oprócz części encyklopedycznej w tomie znajdują się monografie poświęcone medycynie alternatywnej, bólowi pleców (lumbago) i menopauzie oraz artykuły na temat malarii i psychozy maniakalno-depresyjnej.

Atutami kolekcji są przystępny język, prosta nawigacja, a także różnorodność materiałów uzupełniających. Słowem – tom 11 serii „Wielka Encyklopedia Medyczna 2011” to publikacja dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami medycznymi i chcą efektywnie dbać o swoje zdrowie, przydatna zarówno w domowej biblioteczce, jak i w instytucjach związanych z opieką zdrowotną.

Hasła:
"lit- mie"

Karta edukacji zdrowotnej:
Śmierć łóżeczkowa (nagła śmierć noworodka)
Włókniako-mięsaki macicy
Wypadnięcie macicy