Martynka na biwaku

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Seria: Martynka - zbiory opowiadań
Martine fait du camping
Artsajke

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Razem z Martynką praz jej przyjaciółmi czytelniczki poznają świat i uczą się wielu nowych rzeczy. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. Ta książka to doskonały pomysł na prezent i pierwszą samodzielną lekturę dla dzięki, która ich nie znudzi i rozwinie pasję czytania.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

eduko7 | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Przeczytałam razem z uczniami i trochę poczuliśmy atmosferę zbliżających się wakacji i rodzinnego, aktywnego wypoczynku bez "złodziei czasu i uwagi". Jak zwykle treść ciekawa. Szkoda tylko, ze ilustracje zostały nieco "uwspółcześnione".

Cukiereczek85 | 2017-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Martynka wybiera się z rodzicami i Jasiem na biwak nad rzekę i poznaje nowe koleżanki oraz ich psotnego cielaczka :)

Kiti | 2013-09-16

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynka wraz z rodziną udała się na biwak, nad rzekę. Wzięli ze sobą także Pufka, który doskonale czuł się w nowym miejscu. Kogo tam poznali i jakie czekały na nich niespodzianki?

Ta część różniła się od poprzednich, które czytałam. Ilustracje były duże, prostokątne, tekst nie znajdował się obok nich. Dodatkowo ilustracje były nienaturalne, sztuczne. Martynka i jej towarzyszki wyglądały, jak porcelanowe lalki. Już raz spotkałam się z takimi obrazkami, znajdują się one już w tych nowszych wydaniach książeczek o Martynce. Przyznam jednak, że preferuję te bardziej naturalne…

Książeczkę o biwaku czytałam też z innej serii, o Basi. Tamta chyba bardziej mi się podobała, zostało bardziej przedstawione biwakowanie całą rodziną. Tutaj niestety ograniczyło się to do minimum i autorzy bardziej skupili się na przyrodzie i atrakcjach, niż na pobycie nad wodą.

Nie...

Asia | 2013-03-17

Lubię Martynkę, polecam tą książkę. :)

Malycielaczek | 2011-07-26

Martynka znalazła 2 koleżanki

uwielbiam martynkeee :) :)

ZwykłaMatka | 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci