Kopciuszek

Seria: Kinoteka
Wydawnictwo: Egmont Polska
Cinderella
Aleksandra

Ella jest wyjątkową dziewczyną. Cytuje sztuki Szekspira i darzy sympatią każde stworzenie, które spotyka na swojej drodze. Przyjaźni się nawet z myszami mieszkającymi w ścianie jej pokoju! Wierzy w moc dobroci i w to, że każdy człowiek w głębi serca jest szlachetny. Jednak gdy spotyka ją nieopisana tragedia, a radosne dotąd życie zmienia się w niedolę, wszystkie te zalety zostają wystawione na próbę. Kit jest marzycielem owładniętym myślą o świecie, w którym wszyscy ludzie żyją w szczęściu i pokoju. Tęskni za swobodą i za dniami wolnymi od nudnych obowiązków. Nie chce ćwiczyć się w szermierce ani godzinami pozować do obrazów. Woli spacerować po ukochanym ogrodzie swojej matki. Nikt nie miałby nic przeciwko tym życzeniom, gdyby nie to, że Kit jest następcą tronu… Oto opowieść o dobroci i odwadze, o niepowetowanej stracie i wielkiej, szczerej miłości. Oto opowieść o Kopciuszku.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,kopciuszek,10850.html

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/obrazki,75920850,0.html

Blanka | 2019-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2019

Ciekawa historia księżniczki warte do przeczytania.

ilovebooooks44 | 2018-06-16
Przeczytana: 2016 rok

Krótka bajeczka o Kopciuszku na podstawie filmu Disneya. Dla maluchów super!!!

Spencer_xoxo | 2018-04-27
Na półkach: Przeczytane, Książki 2018
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Niby zwykła historia Kopciuszka, ale miło wrócić do jednej z lepszych bajek dzieciństwa:)

Magdalena | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 17 września 2017

Niby ten sam Kopciuszek, co każdy inny, ale jednak było w nim coś innego niż zwykle oglądałam. Bardzo mi się ta książka podobała oprócz paru myśli dobrej wróżki, które moim zdaniem nie musiały się pojawić.

Zania | 2016-12-27

Czytałam mnóstwo książek Walta Disneya na podstawie filmów i żadna mi się nie podobała. Tu muszę przyznać, że książka nie byle jaka. Piękna opowieść, inna niż oryginał, inna niż te wszystkie przeróbki,- jedyny kopciuszek w swoim rodzaju. Gratulacje!

Słodka bajeczka o miłości, magii i czynieniu dobra. Bardzo dobra książka na relaks i odpoczynek od szarej rzeczywistości :)

HanutaP | 2016-01-13
Przeczytana: sierpień 2015

Książeczka na podstawie filmu, który oparty jest na baśniach i podaniach z kolei, więc zaskoczenia fabularnego nie ma. Paradoksalnie jest to jednak zaleta tej powiastki- ma w sobie wiele uroku i prostoty, zachowuje konwencję pouczającej bajki z odrobiną magii. Przyjemna pozycja dla starszych, a małe dziewczynki na pewno się w niej zadurzą. Nic tylko pochłaniać:)

Aurelia | 2015-11-13
Przeczytana: lipiec 2015

Bajka klasyczna, która nigdy nie straci na swojego blasku i będzie wieczna. Przynajmniej dla mnie i mam nadzieje, że moje zdanie podzielają jeszcze inni czytelnicy. Dobra książka nie tylko dla dzieci jak i dla dorosłych.

Kyoko909 | 2015-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 29 lipca 2015

Oprócz tej wersji podsiadam również wersję z 1997 opowiadaną przez Jeremiego Przyborę... Przeczytałam dzisiaj obie aby porównać i szczerze - wersja pana Przybory bardziej mi się podoba.

Kamila | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Czy jest ktoś kto tak naprawdę nigdy nie słyszał o Kopciuszku? Czy ktoś nie kojarzy bajki o dziewczynie z wrednyni siostrami i macochą, które nie pozwalają jej iść na bal? Czy ktoś nie słyszał o zgubionym kryształowym pantofelku? Chyba każdy czytał, słuchał lub oglądał Kopciuszka. To opowiadanie z naszego dzieciństwa, tego się nie zapomina.