Predator

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: Kay Scarpetta (tom 14)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Predator
kryminał, morderstwa
Marsja

Doktor Johnny Swift, znany i ceniony neurolog, popełnia samobójstwo, strzelając sobie w pierś. Tak przynajmniej brzmi orzeczenie lekarza wykonującego sekcję, więc śledztwo zostaje szybko zakończone. Trzy miesiące później do detektywa Marino dzwoni mężczyzna przedstawiający się jako Krab i sugeruje, że sprawą powinna zainteresować się doktor Kay Scarpetta. Rzekome samobójstwo Johnny’ego Swifta i inne na pozór niezwiązane ze sobą wydarzenia sprawiają, że doktor Scarpetta wrócić do tego, co robi najlepiej: do nakłaniania zmarłych, aby przemówili. I wyjaśnili, co się naprawdę stało.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/PREDATOR-p-29630-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/PREDATOR-p-29630-.html

jbili | 2016-03-11
Przeczytana: 10 marca 2016

Do sięgnięcia po tą pozycję sprowokował mnie opis Patricii Cornwell, jako jednego z bardziej poczytnych pisarzy thrillerów sprzedających swe książki w milionowych nakładach. Jeśli wierzyć ludziom piszącym opinie to nie trafiłem na odpowiednią pozycję. Książka niestety słaba, początek bardzo przeciętny i nudny, zaczęła się rozkręcać mniej więcej po połowie i liczyłem na ciekawe zakończenie, ale jak dla mnie znacznie poniżej oczekiwań. Bardzo szczegółowo opisane techniki prowadzenia śledztwa i zbierania materiału dowodowego po raz kolejny z wskazaniem iż w dzisiejszych czasach technologii kryminalistycznej zbrodnia doskonała jest niemalże niemożliwa, i to chyba jedyny pozytywny aspekt tej pozycji. Ale ponieważ miliony ludzi raczej;) nie mogą się mylić być może jeszcze kiedyś wrócę do jej twórczości, pierwsze spotkanie mocno przeciętne…

Anna Solarska | 2011-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Jak zwykle P. Cornwell wciąga mnie i przyciąga. Od książki nie mogłam się oderwać, poobgryzałam pazurki ze stresu, przeczytałam niemal jednym tchem. Zdecydowanie polecam :-)

tombak90 | 2012-12-30

To moja pierwsza książka tej autorki i nie mogę powiedzieć, żeby było to wejście smoka ze strony pani Cornwell w moje życie czytelnicze:) Powieść pewnie spodobałaby się specjalistom z dziedziny medycyny sądowej, jest tu sporo ciekawostek i dokładnych, szczegółowych opisów na ten temat, które jednak czytającego laika zbytnio nie interesują. Mamy właściwie cztery główne postacie, które może same w sobie i są ciekawe, ale ich wzajemne relacje są dziwne i pokrętne. Czytelnik może się w tych wszystkich animozjach połapać dopiero po pewnym czasie. Nie ma zbyt wiele akcji, a opisane motywy działania głównego mordercy są dziwną i nieskładną paplaniną pisaną z punktu widzenia chorej postaci. Jednak ocenę podbija trochę rozwiązanie, bo jednak na końcu zaskoczyło mnie kim naprawdę okazał się "Krab".

Krzysiek K | 2012-09-24
Przeczytana: 22 września 2012

Książka nie jest zła. Ma kilka ciekawych fragmentów i generalnie dobrze się ją czyta. Co prawda można się pogubić w wydarzeniach i końcówka nie porywa, ale... można przeczytać. :]

Haniołek | 2012-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2012

To moja pierwsza przygoda z panią Cornwell i waham się czy sięgać po nią ponownie, choć i tak pewnie to zrobię, bo mam nadzieję, że po prostu miałam pecha trafić na gorszą pozycję w dorobku tej pisarki. Pomysł na książkę bardzo dobry, zakończenie interesujące, ale... Być może dlatego, że jest to któraś z kolei opowieść o dr Scarpettcie niezbyt potrafiłam się z tą postacią zaprzyjaźnić. Dialogi wydawały mi się często zagmatwane, jakieś nierealne, kto wie jaki miał w tym wkład tłumacz. Długo myślałam nad oceną, ale dając tej książce 5 gwiazdek skrzywdziłabym inne, które oceniłam w ten sposób i które musiałyby dostać lepszą ocenę. Z drugiej strony mocna 4-ka to nie jest zła ocena i na pewno wielu ludziom ta książka przypadnie do gustu, nie warto więc zniechęcać się moją opinią ;)

Catherpie | 2012-12-11
Przeczytana: grudzień 2012

Hm....chyba jest to dla mnie najgorsza ksiazka tej autorki. CZasami mialam wrazenie, ze niektore watki byly wymuszone. Ciezko sie czytalo.

Martyna | 2012-04-04

Jakoś nie na moją cierpliwość.

Henioo | 2013-09-27
Przeczytana: grudzień 2008

Kay Scarpetta prowadzi wykłady z medycyny sądowej w Akademii Policyjnej.
Niedługo jednak może poświęcić swój czas ukochanym studentom. Rzekome samobójstwo jednego naukowca, brutalne morderstwo, tajemnicze zniknięcie dwóch kobiet w Miami, wszystkie te na pozór niepowiązane ze sobą wydarzenia sprawiają, że musi ona wrócić do tego, co potrafi robić najlepiej- do nakłaniania zmarłych, by do niej przemówili i wyjaśnili, co się tak naprawdę stało.
Nie zaliczę jej na pewno do półki "Ulubione".

Dana | 2016-08-09
lumenis | 2016-08-07