Music
muzyka, wydawnictwa popularne
muzyka
gall21

Czy rzeczywiście - jak chcą tego niektórzy teoretycy - muzykę należy rozpatrywać jako czystą abstrakcję, która mówi wyłącznie o sobie? Czy jedyną jej rolą jest uprzyjemnianie nam życia? Czerpiąc przykłady z różnych epok i rozmaitych poziomów kultury, od Beethovena po Spice Girls i od wirtuozów chińskiej cytry do mistrzów elektronicznego syntetyzatora, Nicholas Cook dowodzi, że jest wprost przeciwnie: muzyka niesie ze sobą bogactwo znaczeń, a będąc przesycona głęboko ludzkimi wartościami, stanowi istotny element naszej cywilizacji. Muzyka umożliwia nam poznanie świata i samych siebie - a o tym, w jaki sposób to się dzieje, opowiada ta niezwykła książka.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl