Rekolekcje o nadziei

Wydawnictwo: Znak
83-240-0522-6
religia
Mateusz

Rekolekcje prowadzone przez popularnego duszpasterza i filozofa, ojca Jana Andrzeja Kłoczowskiego, dominikanina. Książka jest kontynuacją serii, w której ukazał się wcześniej tomik ojca Leona Knabita O radości. Ksiądz Józef Tischner postawił diagnozę stanu polskiej duszy, mówiąc, że Polakom brak nadziei. Jest to nadal aktualne po ’89 roku, bo jak powiedział o. Oszajca, nawet kolędy śpiewamy...

Ksiądz Józef Tischner postawił diagnozę stanu polskiej duszy, mówiąc, że Polakom brak nadziei. Jest to nadal aktualne po ’89 roku, bo jak powiedział o. Oszajca, nawet kolędy śpiewamy na melodię Gorzkich żalów.
W roku 1987 Jan Paweł II spotkał się po raz ostatni z władzami PRL-u i niejako na pożegnanie komunizmu powiedział im ważne słowa, których proroczy sens możemy dopiero teraz w pełni odczytać: "Słusznie możemy sądzić, że przyszły los ludzkości leży w ręku tych, którzy potrafią podać następnym pokoleniom motywy życia i nadziei". Spróbujmy wniknąć w głębszy sens tego przesłania, zapytajmy samych siebie o nasze motywy życia i nadziei.

źródło opisu: poczytaj.pl

źródło okładki: poczytaj.pl