Dom czarownic

Thornyhold
5848200130
czary, magia, czarownica,
Monia

Główna bohaterka Jilly to córka pastora i niezwykle silnej kobiety, dzieciństwo miała jednak trudne. Wraz z rodzicami mieszkała w ponurej, brzydkiej wiosce górniczej w północnej Anglii. Gdy Jilly miała sześć lat, w pewien piękny letni dzień zjawiła się Geillis – kuzynka jej matki, a jednocześnie matka chrzestna dziewczynki i to ona właśnie wywarła duży wpływ na całe przyszłe życie dziewczynki...

Gdy Jilly miała sześć lat, w pewien piękny letni dzień zjawiła się Geillis – kuzynka jej matki, a jednocześnie matka chrzestna dziewczynki i to ona właśnie wywarła duży wpływ na całe przyszłe życie dziewczynki oraz wprowadziła Jilly w tajniki magii.

Książka ta, to niesamowita historia, dzięki której zwykły świat nabiera magicznej barwy. Opowieść o przeobrażaniu się zwykłej wiejskiej dziewczynki w piękną kobietę, historia dziewczynki przechodzącej różne życiowe dramaty, dziewczynki nieszczęśliwej i prześladowanej w dzieciństwie, a jednak wynagrodzonej przez los miłością cudownego człowieka i szczęśliwą rodziną.

-Czy jest tam ktoś?
Mój głos zabrzmiał cicho i niewyraźnie w pustce dziedzińca. Słońce prażyło dachy budynków i odbijało się od przedniej szyby samochodu. Z dala dochodziły ciche głosy bydła i usłyszałam szczęk łańcucha. Żadnej odpowiedzi na moje pytanie.
-Christopher John? William? - A przypomniawszy sobie gdzie jestem: - Panie Yelland? Panie Masson? Czy ktoś jest tutaj?
Ciągle bez odpowiedzi, nawet pies nie zaszczekał.
Ale on był tutaj. Wiedziałam na pewno.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: dkktorun.ksiaznica.torun.pl

Nazgulica | 2011-07-10

Cóż, jak dla mnie książka warta przeczytania. Na początku sądziłam, że jest to kolejny płytki harlequin, aczkolwiek myliłam się. Jestem mile zaskoczona ksiązką, losy bohaterki, to co jej się zdarza, wszytsko opisane jest w bardzo fascynujący sposób. Aż chce się przeczytać te książkę ponownie ^^

kryska | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Audiobooks
Przeczytana: styczeń 2013

wysłuchałam z zadziwieniem i fascynacją...

Vidir Logrdis | 2017-03-19
Przeczytana: 2017 rok