Wódko, wódeczko...Motyw alkoholu we współczesnej prozie.

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza GENS
83-86285-90-7
Kasia

Świat widziany przez szkło butelki i kieliszka, utrwalony na kartach polskiej prozy współczesnej, może stać się przedmiotem analiz i refleksji specjalistów wielu dziedzin: historyka obyczajów, krytyka literackiego, socjologa, psychologa i wielu innych. Toniemy w morzu alkoholu! Pogrążamy się w oceanie wódy. Coraz młodsi sięgają po alkohol. Tych zjawisk nie mogła pominąć literatura. A skoro tak, to chyba warto o tym pisać. Imię bowiem owych tekstów przynoszących motyw alkoholu: Tysiące! Jak w życiu! Jak w życiu!

źródło opisu: frag. wstępu

źródło okładki: podzegarem.com